05.01.2016. 23:20
Vietējā Somijas U-20 hokeja valstsvienība otrdien pasaules čempionāta finālmačā ar rezultātu 4:3 (1:0, 0:0, 3:2, 1:0) pagarinājumā izrāva uzvaru pār Krievijas vienaudžiem.

• Amerikāņi sagrauj Zviedriju un izcīna bronzas medaļas šodien
  • Somijas juniori iekļūst pasaules hokeja čempionāta finālā vakar

Helsinkos notikušajā mačā rezultātu jau piektajā minūtē atklāja krievu hokejists Vladislavs Kameņevs. Trešajā trešdaļā pēc 24 spēlētām sekundēm izlīdzinājumu panāca Patriks Laine, tomēr nepilnu pusotru minūti vēlāk Andrejs Svetlakovs atguva vadību krieviem.

Otro reizi neizšķirtu Somija panāca trešās trešdaļas vidū, kad izcēlās Sebastians Aho, bet turpmākajā laikā Krievija divreiz palika mazākumā. Ja pirmās divas minūtes izdevās izturēt, otrā mazākuma pēdējās sekundēs Miko Rantanens jau izvirzīja vadībā mājiniekus. Atlikušajās divās minūtēs Krievijas izlase aktīvi uzbruka un nieka 6,9 sekundes pirms pamatlaika beigām neizšķirtu izrāva Svetlakovs.

Savukārt papildlaikā somiem uzvaru nodrošināja Kaspari Kapanens, kuram, lai gūtu vārtus pēc lieliskas individuālās darbības, bija nepieciešama vien pusotra minūte.

Somija iepriekšējo reizi pasaules čempionātā triumfēja aizpērn, bet pirms tam nebija uzvarējusi kopš 1998.gada. Krievija finālā spēlēja otro gadu pēc kārtas un cieta otro neveiksmi, jo pērn atzina Kanādas pārākumu.

Kā zināms, pirms tam otrdien spēlē par trešo vietu ASV U-20 hokejisti ar 8:3 droši uzvarēja Zviedrijas vienaudžus.

ASV junioru izlase pasaules čempionāta bronzas medaļas izcīnīja piekto reizi vēsturē, savukārt pie medaļām tika pēc divu gadu pārtraukuma, jo 2013.gadā izcīnīja čempionu titulu. Zviedrija otro gadu pēc kārtas paliek bez godalgām. Pirms tam skandināvi 2012.gadā kļuva par čempioniem, bet pēc tam divus gadus pēc kārtas bija otrie.

Jau ziņots, ka otrdien pusfinālos Somija ar 2:1 uzvarēja Zviedriju, bet Krievijas juniori ar 2:1 pārspēja ASV vienaudžus, otro gadu pēc kārtas iekļūstot finālā. Zīmīgi, ka ceturtdaļfinālā Krievija vien pagarinājumā spēja pieveikt Dāniju.

Kā zināms, elites divīziju šogad pameta Latvijas speciālista Aleksandra Beļavska trenētā Baltkrievijas U-20 izlase, kas sērijā līdz divām uzvarām ar 0-2 zaudēja vienaudžiem no Šveices.

Tikmēr Latvijas U-20 hokeja izlase decembrī triumfēja Austrijā notikušajā čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā un garantēja sev atgriešanos augstākās divīzijas sacensībās, aizstājot tieši Baltkrievija.

Latvijas U-20 izlase nav spējusi iekļūt pasaules čempionāta augstākajā divīzijā divus gadus pēc kārtas, bet pēc gada Kanādā gaidāmajā turnīrā tā spēcīgāko vienību saimē spēlēs sesto reizi vēsturē.

Jau kļuvušas zināmas Latvijas izlases nākamā gada pretinieces turnīrā, kas risināsies Kanādas pilsētās Toronto un Monreālā - pēc šobrīd pieejamās informācijas Latvijas juniori Toronto spēlēs ar ASV, Kanādu, Slovākiju, kā arī Krieviju. Savukārt Monreālā kopā ar šī gada čempioni Somiju sacentīsies Zviedrija, Čehija, Dānija un Šveice.

Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Šaurītes 1, Krustpils pagasts, Krustpils novads, LV-5120
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA