31.05.2014. 16:54
2014.gada Baltijas kausa izcīņā trešo vietu šodien izcīnīja Somijas izlase, kas ar 2:0 pārspēja Igauniju. Abus vārtus somi guva otrajā puslaikā.

Igaunijas izlase piektdien pusfinālā nevienus vārtus neielaida, taču ar to nepietika, lai izvairītos no zaudējuma pret Latviju pēcspēles sitienos. Šodien to sagaidīja spēle par trešo vietu pret Somiju, kura arī palika sausā pirmajā spēlē (0:1 pret Lietuvu), tiesa, uzsvaru lika uz plašāka kandidātu loka izmēģināšanu spēlē. Spēles sākums gan par stundu aizkavējās, jo somiem pa ceļam uz stadionu bija noplīsis autobuss.

Arī šoreiz somi spēli sāka ar pietiekami spēcīgu sākumsastāvu un pirmās 15 minūtēs lika igauņiem manīt par savu spēlētprasmi, droši kontrolējot bumbu pretinieku lakuma pusē. Haosu pie saviem vārtiem izveidoja igauņu vārtsargs Pāvels Londaks, kurš nespēja tvert bumbu izgājienā, taču spēlētāju drūzmā pie kārtīga sitiena somi netika. Nepatīkamu savainojumu guva igauņu uzbrucējs Sanders Posts, taču piespiedu maiņu tomēr nenācās veikt. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 0:0, lai arī futbols bija nesalīdzināmi ātrāks nekā Igaunijas pirmajā mačā ar Latviju.

Otrā puslaika sākumā somiem piederēja ievērojams pārsvars bumbas kontrolē, ko viņi arī prata pārvērst vārtu guvumā – 49.minūtē rezultātu atklāja Perparims Hetemajs. Pēc trim minūtēm Hetemajs sarūpēja vēl vienu labu iespēju savai izlasei – Somijas futbolists tika nogāzts pie pašas igauņu soda laukuma robežas, tomēr somu kapteiņa Niklasa Moisandera izpildītais soda sitiens līdz vārtiem netika.

Igauņi pakāpeniski atdzīvojās, puslaika vidū spējot izveidot divus diezgan bīstamus momentus pie Somijas vārtiem. 67.minūtē pēc tāla centrējuma bumbu ar galvu tālajā stūrī centās raidīt Alberts Prosa (glāba somu vārtsargs Lukass Hradeckis), bet pēc piecām minūtēm stūra sitienu ar mēģinājumu nedaudz garām vārtiem noslēdza Sanders Posts.

Pēc šiem trauksmes signāliem somi atsāka spēlēt aktīvāk. Turpinājumā Somija kontrolēja mača gaitu, igauņiem ieiet labā ritmā traucēja arī biežās spēlētāju maiņas. 88.minūtē pēc stūra sitiena izspēles punktu mačam pielika uz maiņu nākušais Valteri Morens, ar galvu gūstot Somijas otros vārtus. Jau kompensācijas laikā Somija iesita arī trešo bumbu, ko gan neieskaitīja aizmugures stāvokļa dēļ. Spēle noslēdzās ar pelnītu Somijas uzvaru – 2:0.

Somija-Igaunija 2:0 (0:0)Vārti: Hetemajs 49' Morens 88'Brīdinājumi: Lucs 62'Somija: Hradeckis, Ojala, Moisandres, Toivio (Morens 63'), Jerjomenko, Hetemajs (Matila 87'), Puki (Rings 73'), Hurme, Sparvs, Joni, Pohjanpalo (Erfans 89')Igaunija: Londaks, Kamss (Teniste 84'), Barengrabs, Artjuņins, Kallaste, Subotins (Šišovs 72'), Puri (Antonovs 72'), Vunks, Lucs, Prosa, Posts (Mecs 84')Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs