01.09.2013. 17:18
Somijas hokeja izlase šodien Čehijā nepilnu četru tūkstošu skatītāju klātbūtnē ar 5:0 izrēķinājās ar kaimiņiem zviedriem un kļuva par Eirotūres pirmā posma uzvarētāju. Somija uzvarēja visās spēlēs, bet pārējo vietu liktenis izšķirsies vakara mačā starp Čehiju un Krieviju.

Somija pirmajās divās spēlēs uzvarēja gan mājinieci Čehiju (3:1), gan Krieviju (2:0), savukārt zviedri svinēja vienu uzvaru (3:0 pret čehiem) un piedzīvoja vienu zaudējumu (0:2 pret krieviem). Somijas un Zviedrijas spēlē rezultāts tika atklāts 11.minūtē, kad ar precīzu metienu izcēlās Maskavas "Dynamo" uzbrucējs Leo Komarovs. Pirmajā trešdaļā somi nomētāja pretiniekus - 15:6. Otrajā trešdaļā vairāk metienu bija krieviem (15:10), toties somi guva vēl trīs vārtus un trešajā trešdaļā (metieni 11:4 krievu labā) pievienoja vēl vienus - 5:0.

Divi vārti, abus gūstot vairākumā, bija 25 gadus vecā uzbrucēja Oskara Osalas kontā, kurš pēdējo divu sezonu laikā Ņižņekamskas "Neftekhimik" rindās 83 spēlēs sakrāja 47 (27+19) punktus. Savukārt sausā spēle 25 gadus vecajam somu vārtsargam Atem Engrenam, kurš atvairīja visus 32 Krievijas izlases metienus. Engrens pagājušo sezonu pavadīja Somijas spēcīgākās līgas klubā TPS, bet šosezon pārstāvēs Kontinentālās hokeja līgas klubu Prāgas "Lev".

Somija ar deviņiem punktiem trīs spēlēs kļuva par Čehijas posma uzvarētāju. Šovakar plkst. 19:00 pēc Latvijas laika tiksies Čehija un Krievija, kurām ir attiecīgi nulle un trīs punkti. Trīs punkti ir arī zviedriem.

Izmantotie resursi:Hokej.cz - Kompletní výsledkový a zpravodajský...Eurohockey.com - all about European ice hockey