03.05.2013. 22:30
Pasaules čempionāta pirmās dienas vakara spēlē uzvaru izcīnīja turnīra mājinieki Somijas hokejisti.

Somijas valstsvienība Helsinkos ar 4:3 papildlaikā pārspēja Vācijas izlasi, lai gan vēl pamatlaika pirmspēdējā minūtē bija iedzinējos ar 2:3.

Pirmās trešdaļas 11. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Petri Kontiola. Lai gan otrā perioda 11. minūtē Fēlikss Šucs panāca izlīdzinājumu, trešdaļas pēdējā minūtē Janne Pesonens vairākumā atguva somiem vadību. Trešā perioda sākumā Vācijas izlasei pietika ar divām sekundēm, lai realizētu skaitlisko pārsvaru, kad precīzs metiens padevās Kristiānam Ērhofam.

Trīs minūtes un piecas sekundes līdz pamatlaika beigām ar «šāvienu» no zilās līnijas vāciešus vadībā izvirzīja aizsargs Torstens Ankerts, taču pusotru minūti līdz pamatlaika beigām lielisku ripas pārvaldīšanas tehniku nodemonstrēja Kontiola, gūstot savus otros vārtus mačā un panākt izlīdzinājumu.

Pamatlaika beigās somi ieguva vairākumu, kuru realizēja papildlaikā, kad uzvaru nodrošināja Sakari Salminena metiens.

Tikmēr Zviedrijas hokejisti Stokholmā otrajā trešdaļā ar 0:2 zaudē Šveices valstsvienībai.

Otrās trešdaļas 3. minūtē šveiciešus vadībā izvirzīja Matiass Bībers, bet pēc nepilnām sešām minūtēm Nīno Nīderraiters panāca jau 2:0 Šveices komandas labā.

Atgādinām, ka dienas pirmajās spēlēs Slovākija ar 6:2 pieveica Franciju, bet Čehija ar 2:0 uzvarēja Baltkrieviju.

P.S. Seko līdzi «Apollo» sporta ziņām arī sociālajā tīklā «Twitter» - @Apollo_sport

Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa