03.05.2013. 23:32
Pasaules čempionāta pirmās dienas vakara spēlēs uzvaras izcīnīja turnīra mājinieki Somijas hokejisti un Šveices izlase.

Somijas valstsvienība Helsinkos ar 4:3 papildlaikā pārspēja Vācijas izlasi, lai gan vēl pamatlaika pirmspēdējā minūtē bija iedzinējos ar 2:3.

Pirmās trešdaļas 11. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Petri Kontiola. Lai gan otrā perioda 11. minūtē Fēlikss Šucs panāca izlīdzinājumu, trešdaļas pēdējā minūtē Janne Pesonens vairākumā atguva somiem vadību. Trešā perioda sākumā Vācijas izlasei pietika ar divām sekundēm, lai realizētu skaitlisko pārsvaru, kad precīzs metiens padevās Kristiānam Ērhofam.

Trīs minūtes un piecas sekundes līdz pamatlaika beigām ar «šāvienu» no zilās līnijas vāciešus vadībā izvirzīja aizsargs Torstens Ankerts, taču pusotru minūti līdz pamatlaika beigām lielisku ripas pārvaldīšanas tehniku nodemonstrēja Kontiola, gūstot savus otros vārtus mačā un panākt izlīdzinājumu.

Pamatlaika beigās somi ieguva vairākumu, kuru realizēja papildlaikā, kad uzvaru nodrošināja Sakari Salminena metiens.

Tikmēr Šveices hokejisti Stokholmā negaidīti ar 3:2 pieveica mājinieci Zviedrijas valstsvienību.

Otrās trešdaļas 3. minūtē šveiciešus vadībā izvirzīja Matiass Bībers, bet pēc nepilnām sešām minūtēm Nīno Nīderraiters panāca jau 2:0 Šveices komandas labā. Lai gan perioda pirmspēdējā minūtē lielo vairākumu realizēja zviedru aizsargs Juhanss Fransons, spēles turpinājumā Zviedrijas izlase nespēja izglābties no zaudējuma, turklāt pēdējā minūtē Raiens Gārdners ieraidīja ripu tukšos laukuma saimnieku vārtos. 22 sekundes līdz mača beigām Simons Hjalmarsons vienus vārtus atguva, tomēr Šveices komanda uzvaru nosargāja.

Atgādinām, ka dienas pirmajās spēlēs Slovākija ar 6:2 pieveica Franciju, bet Čehija ar 2:0 uzvarēja Baltkrieviju.

P.S. Seko līdzi «Apollo» sporta ziņām arī sociālajā tīklā «Twitter» - @Apollo_sport