12.08.2016. 22:00
Sensacionāli Riodežaneiro olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā izstājās ASV sieviešu futbola izlase, kas pamatlaikā izglābās no zaudējuma Zviedrijai (1:1), tomēr pendelēs atzina pretinieču pārākumu ar 3:4.

Olimpisko spēļu turnīra favorītei ASV piederēja liels pārsvars – bumbas kontrole 64%, sitieni 27:6 (rāmī 6:2), stūra sitieni 12:3 -, tomēr 61. minūtē rezultātu atklāja eiropietes. Precīzs sitiens padevās Stīnai Blakstēniusai. Pēc 16 minūtēm Aleksandra Morgana panāca izlīdzinājumu (1:1), turklāt pagarinājumā amerikānietes jau šķietami izvirzījās vadībā – tiesnešu brigāde kļūdaini fiksēja aizmuguri. Jau pēc neilga brīža identiskā veidā kļūdaini netika ieskaitīti zviedriešu vārti.

Viss izšķīrās pendeļu sērijā, un ASV vārtu autore Morgana kļūdījās jau pirmajā sitienā. Trešajā sērijā ar līdzīgu laipnību atbildēja Linda Sambrente, tomēr piektajā sērijā kļūdījās arī Kristena Presa. Lisa Dalkvista sita precīzi un tikai otro reizi vēsturē ieveda zviedrietes pusfinālā – Zviedrijas līdz šim labākais sasniegums olimpiskajās spēlēs bija ceturtā vieta pirms 12 gadiem Atēnās.

Tikmēr amerikānietes ir pašreizējās Pasaules kausa īpašnieces, un ASV futbola izlase bija uzvarējusi četros no pieciem olimpiskajiem turnīriem, vienīgajā neveiksmīgajā reizē 2000. gadā Sidnejā finālā zaudējot Norvēģijai (2:3, pagarinājumā).

ASV Riodežaneiro olimpisko spēļu turnīru sāka ar uzvarām pār Jaunzēlandi (2:0) un Franciju (1:0), bet trešajā kārtā pamatlaika izskaņā izlaida uzvaru pār Kolumbiju (2:2), ar ko gan tik un tā bija gana pirmās vietas nosargāšanai. Savukārt Zviedrija grupā uzvarēja DĀR (1:0), zaudēja Brazīlijai (1:5) un spēlēja neizšķirti ar Čīli (0:0), ieņemot otro vietu. Pusfinālā zviedrietes tiksies ar Brazīlijas un Austrālijas pāra uzvarētāju.