14.04.2017. 18:44

“Fenerbahce” vadība aprīļa sākumā pēc zaudējuma Turcijas līgas spēlē pret “Galatasaray” atlaida Džordžu Dikeulakosu – grieķu treneri, kurš trīs piegājienos trīs reizes aizveda “kanārijputniņus” līdz Eirolīgas “Četru finālam” (2012, 2016, 2017).

Par jauno “Fenerbahce” stūrmani tika iecelts Firats Okuls. Trīsdesmit septiņus gadus vecais treneris iepriekš vadīja Aijas Putniņas pārstāvēto “Istanbul Universitesi” komandu. Eiropas kausā viņam nepaveicās ar izlozi – “Istanbul Universitesi” kvalifikācijas kārtā divu spēļu summā zaudēja nākamajām čempionēm “Yakin Dogu Universitesi”.

Netiekot Eiropas kausa pamatturnīrā, “Istanbul Universitesi” spēlēja Turcijas čempionātā un Austrumeiropas līgā. Skaļākā uzvara tika izcīnīta 29. janvārī, savā laukumā uzvarot “Fenerbahce” ar 74:73. Divus mēnešus vēlāk notika negaidītais – Okuls saņēma darba piedāvājumu no Turcijas slavenākā kluba, turklāt pirmais lielais pārbaudījums bija Eirolīgas “Četru fināls”...

UGMK galvenais treneris Olafs Lange pirmajā ceturtdaļā izmantoja savu lielāko zvaigzni Daianu Taurasi uzbrucējas pozīcijā. Amerikāniete nepievīla, desmit minūtēs gūstot 11 no 14 mājinieču punktiem. “Fenerbahce” piecienieks atbildēja tikai ar desmit punktiem – 10:14.

Stambulas kluba līderes – Birsela Vardarli, Aleksandrija Kviglija, Kendisa Pārkere un Sandrine Gruda – pirmajā puslaikā nevarēja trāpīt. Minētais kvartets realizēja tikai 4 no 20 metieniem, taču “Fenerbahce” glāba rezervistes. Viņu kopējās pūles ļāva “kanārijputniņiem” atpūtā doties tikai ar mīnus pieci – 28:33.

Otrajā puslaikā kolēģes līdzi aizrāva Džentela Lavendera. Viņas gūtie grozi palīdzēja “Fenerbahce” doties 19:6 izrāvienā. Iespēlējās saspēles vadītāja Vardarli un Kviglija, bet Pārkere netrāpītos metienus kompensēja ar lielisku cīņu par atlēkušajām bumbām. Pēc trīs ceturtdaļām 49:46 Turcijas kluba labā.

UGMK priekšējā līnija nospēlēja sliktāk, nekā ierasts. Britnija Grainere, Sančo Litla un Emma Mēsemana trijatā guva tikai 15 punktus. Arī Taurasi vairāk nekrita tik labi kā sākumā, bet Krievijas valstsvienības kapteine Jevgeņija Beļakova pat netika laukumā. “Fenerbahce” vadību vairāk neatdeva un svinēja negaidītu uzvaru.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa