30.10.2017. 14:44

Samits noticis SOK prezidenta Tomasa Baha vadībā, un organizācija savā paziņojumā atzīmē, ka eSportu varētu sākt pielīdzināt īstam sporta veidam, jo datorspēļu profesionāļi trenējas un gatavojas sacensībām ar tādu pašu intensitāti kā atlēti tradicionālajos sporta veidos.

SOK ir otrā lielākā sporta organizācija pēc FIFA, tādēļ, ja SOK atzīs eSportu par sporta veidu, tad visām debatēm vajadzētu beigties. Balstoties uz pētniecības uzņēmums ''Newzoo'' veikto pētījumu, 2017. gadā eSporta auditorija sasniegs 385 miljonus, kas jau ir respektējams tirgus.

''eSports demonstrē strauju un spēcīgu attīstību, īpaši jauniešu vidū dažādās pasaules valstīs, un varētu sniegt vērā ņemamu platformu iesaistei olimpiskajā kustībā,'' teikts organizācijas paziņojumā.

Tas vēl nenozīmējot, ka Dota, League of Legends vai CS:GO tuvākajā laikā parādīsies olimpiskajās spēlēs. Ļoti svarīgi, vai eSports nepārkāps olimpiskās kustības galvenās vērtības. SOK neslēpj, ka pēdējā laikā eSports ir spēris soli uz priekšu olimpisko spēļu virzienā.

Pirms neilga laika Sportacentrs.com studijā viesojās eSporta entuziasts Jānis Dzērve. Interviju ar latvieti pieejama ŠEIT.Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties