18.06.2016. 15:45
Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) izplatījusi paziņojumu, kurā pauž atbalstu IAAF Izpildkomitejas lēmumam nepielaist Krievijas Vieglatlētikas federāciju pārstāvošus sportistus Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Pēc vakardien pieņemtā IAAF lēmuma, kas atstāja spēkā Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju, būtiski saruka Krievijas vieglatlētu izredzes piedalīties olimpiskajās spēlēs. Pastāvēja gan niecīga cerība, ka IAAF lēmumam pretosies un to neapstiprinās SOK, kura šī plašu publicitāti ieguvušā skandāla dēļ šodien sasauca ārkārtas sapulci.

Pēc sapulces SOK paziņojusi, ka pilnībā atbalsta IAAF lēmumu un ka tas saskan ar SOK piekopto politiku dopinga ierobežošanas jautājumos. SOK valde tāpat norādīja, ka konkrētā sporta veidu dalībnieku izraudzīšanās un noteikšana olimpiskajām spēlēm ir starptautisko federāciju pārziņā, līdz ar to IAAF ir tiesības nepielaist startam atsevišķus sportistus.

SOK arī uzsvēra, ka turpinās meklēt iespējas turpmākai aizliegto vielu lietošanas apkarošanai, un šajā sakarā tiks apspriestas arī iespējamās sankcijas citām valstīm, kuras Starptautiskā Anti-dopinga aģentūra (WADA) iekļāvusi melnajā sarakstā.

Līdz olimpiskajām spēlēm palikuši divi mēneši, taču Krievijas Vieglatlētikas federācija šodien paziņojusi, ka turpinās cīnīties par iespēju nosūtīt savus sportistus uz olimpiskajām spēlēm. Šī mērķa panākšanai Krievijas Vieglatlētikas federācija esot gatava izmantot visus iespējamos līdzekļus.

Savukārt Krievijas vieglatlētikas lielākā zvaigzne Jeļena Isinbajeva, kura iepriekš ļoti kritiski bija vērtējusi IAAF rīcību, liedzot iespēju olimpiādē startēt arī „tīrajiem” sportistiem, jau pirms SOK atbalsta bija izteikusies krievu medijiem, ka zaudējusi cerības piedalīties olimpiādē. „Lēmums jau ir pieņemts. Varbūt kaut ko mainīs vēl SOK kongress, taču tas, visticamāk, piekritīs IAAF lemtajam. Un IAAF triju dienu laikā nepārdomās, tas nu skaidrs. Protams, ticu brīnumiem, taču šobrīd pēc brīnuma šeit neož.”

Isinbajeva pauda savu milzīgo sarūgtinājumu par IAAF lēmumu, norādot, ka viņa olimpiādei gatavojās divus gadus, ziedojot laiku, ko varēja pavadīt nesen piedzimušās meitas audzināšanā, taču tas viss izrādījies velti.

Izmantotie resursi:https://www.olympic.org/news/statem...Исинбаева: сомневаюсь, что IAAF за три дня...get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties