20.07.2016. 13:25
Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) pēc iepazīšanās ar tā saucamo Maklarena ziņojumu aicina ziemas sporta veidu federācijas atturēties no starptautisko sacensību rīkošanas Krievijā.

Kā jau ziņots, 18. jūlijā Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs - valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu.

SOK paziņojums: "Pamatojoties uz detalizēto aprakstu manipulācijām ar dopinga provēm Soču olimpisko spēļu laikā, lūdzam visas ziemas sporta veidu starptautiskās federācijas iesaldēt gatavošanos Krievijas teritorijā ieplānotajām lielajām sacensībām, tostarp pasaules čempionātiem, Pasaules kausa posmiem un jebkuriem citiem starptautiskiem turnīriem, un sākt meklēt šo sacensību alternatīvas norises vietas." SOK arī iniciē Soču olimpisko spēļu dopinga testu atkārtotu pārbaudi - izveidota speciāla disciplinārā komisija Denisa Osvalda vadībā, par sankcijām lems pēc minētās komisijas ziņojuma.

Patlaban zem jautājuma zīmes nokļūst vismaz desmit lielas starptautiskās sacensības, kas 2016-2017 sezonā tika plānotas Krievijā, tostarp bobsleja un skeletona pasaules čempionāts Sočos, daiļslidošanas "Grand Prix" posms Maskavā, biatlona Pasaules kausa posms Tjumeņā, ātrslidošanas Pasaules kausa fināls Čeļabinskā, tramplīnlēkšanas Pasaules kausa posms Ņižņijtagilā, slēpošanas Pasaules kausa fināls Tjumeņā, kērlinga pasaules čempionāts jauktajām komandām Kazaņā, snovborda Pasaules kausa posmi Kazaņā un Maskavā.

Minētajās sacensībās plānoja startēt arī Latvijas sportisti: mūsu bobsleja un skeletona elite, daiļslidotāja Angelina Kučvaļska, biatlonisti, kērlingisti un citi.

Izmantotie resursi:olympic.orgrsport.ruČigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties