01.07.2014. 10:00
Otrdien Vimbldonā ieplānots beidzot pabeigt 4. kārtu un arī izspēlēt pirmos divus ceturtdaļfinālus sieviešu vienspēļu sacensībās. Lietus dēļ pie vārda vakar netika arī Aļona Ostapenko, kurai junioru turnīra 1. kārtas mačs pārcelts uz šodienu un notiks ap plkst. 17:00.

No Nika Kirjosa mačā pret Rafaelu Nadalu brīnumus negaida. 19 gadus vecajam grieķu izcelsmes Austrālijas tenisistam šodien būs pirmā pieredze, spēlējot "Grand Slam" 4. kārtā. Kirjoss ne reizi nav uzvarējis Top 10 spēlētāju (0-3), viņam viss vēl priekšā. Šodien galvenais nepārdegt un izbaudīt lielo mirkli. Tiesa, Kirjoss ir jauns, par sevi pārliecināts tenisists, kurš gan jau pamēģinās Rafam izrādīt sīvu pretestību.

Nadals visos trīs iepriekšējos mačos zaudējis 1. setu. Gan Martins Kližans, gan Lukašs Rosols un tāpat arī Mihails Kukuškins spāni mača ievadā apspēlēja ar ļoti agresīviem uzbrukumiem. Kirjosam ir ļoti laba serve, viņš nebaidās spēlēt uzbrūkošu tenisu. Niks uz zāliena nav zaudējis jau 11 mačus pēc kārtas. Šajā sērijā bez trim uzvarām Vimbldonā ir arī astoņi panākumi Notingemas "Challenger" turnīrā. Kirjoss tur uzvarēja no kvalifikācijas, nopelnot Vimbldonas "wild card".

Rodžers Federers Tomijam Robredo zaudējis tikai vienreiz 11 mačos, taču tas notika abu pēdējā mačā septembra sākumā "US Open". Aizvadot vienu no karjeras sliktākajiem (ja ne vissliktāko) mačiem "Grand Slam" turnīros, Federers spānim 4. kārtā kapitulēja ar 6:7(3), 3:6, 4:6. Federers toreiz pieļāva 43 nepiespiestās kļūdas un realizēja tikai 2/16 breikbumbām. Federers savu sniegumu toreiz nosauca par pašiznīcināšanos.

Grūti iztēloties, ka uz zāliena un it īpaši Vimbldonā kas tāds varētu atkārtoties. Taču nedrīkst aizmirst to, ka Robredo ir ļoti sīksts tenisists. Ja Federers atkal regulāri iekritīs uz apvedošajiem sitieniem (tāda aina bija bieži novērojama minētajā mačā Ņujorkā), var būt interesanti.

Ar statistiku apgalvošu, ka Felisiano Lopesam šodien ir visas iespējas uzvarēt Stanu Vavrinku. Abiem tā būs sestā tikšanās, iepriekšējās piecās mazliet labākas sekmes šveicietim (3-2). Taču pats galvenais tieši Vimbldonas sakarā ir tas, ka uz zāliena abiem būs pirmā spēle vienam pret otru. Zālājs nav Vavrinkas ērtākais segums, bet Lopesam ir tieši pretēji. Spānim neraksturīgi Felisiano tieši uz šī seguma jūtas vislabāk un attiecīgi arī spēlē labāko tenisu.

Vavrinka Vimbldonā ne reizi nav ticis tālāk par 3. kārtu, bet Lopess trīs reizes bijis ceturtdaļfinālā. Un, kas interesanti (šo minēju jau pirms turnīra) – tas noticis reizi četros gados. Lopess Vimbldonā labāko astoņniekā bija 2005., 2008. un 2011. gadā. Pagājuši trīs gadi – ceturtdaļfinālam jābūt arī 2014. gadā. Lopess šogad uz zāliena zaudējis tikai vienu maču (12-1), kas bija Londonas finālā pret Grigoru Dimitrovu. Lopess toreiz 2. setā neizmantoja mačbumbu, bet 3. setā izlaida breiku. Sešas dienas vēlāk Lopess otro gadu pēc kārtas uzvarēja Īstbornā. Piebilstams, ka lietus sabojātā turnīra plāna dēļ šī mača uzvarētājam nāksies spēlēt trīs dienas pēc kārtas.

Milošam Raoničam vai Kei Nišikori pirmo reizi būs lemts spēlēt Vimbldonas ceturtdaļfinālā. Japānis uzvarējis abus iepriekšējos mačus pret Raoniču, bet šajā turnīrā atstājis viduvēju iespaidu. Iepriekšējā kārtā Kei vajadzēja piecus setus pret otrā simta tenisistu Simoni Bolelli. Raoničs trīs mačos savu servi vēl nav zaudējis ne reizi, trīs mačos kopā pretiniekiem dota tikai viena breikbumba (pašā 1. kārtā)! Jāsaka, ka nevienam no viņa uzveiktajiem (Metjū Ebdens, Džeks Soks un Lukašs Kubots) nav tik laba līmeņa uzņemšana kā Nišikori. Ja Raoničs servēs kā pirmajā nedēļā, bet Nišikori savu servi sargās, izmantojot Raoniča ierobežotās prasmes uzņemšanā, šodien varētu būt daži taibreiki. Nišikori uzvarējis visus trīs taibreikus pret Raoniču.

Spēle H2H 1:1
(2) Rafael Nadal – Nick Kyrgios - 1.04-15.60
(4) Roger Federer – (23) Tommy Robredo 10-1 1.03-15.70
(5) Stan Wawrinka – (19) Feliciano Lopez 3-2 1.69-2.08
(8) Milos Raonic – (10) Kei Nishikori 0-2 1.85-2.05

H2H – savstarpējo maču bilance1:1 – viensviens.lv prognoze

Sieviešu turnīrā ir pamatīgs haoss. Šodien gan jāizspēlē trīs 4. kārtas mači, kā arī jāaizvada pirmie divi ceturtdaļfināli. Normālos apstākļos būtu tikai četri mači par iekļūšanu pusfinālā. Sākšu ar atgriešanos vakardienā. Vimbldonu turpina vairs tikai divas iepriekšējo gadu čempiones – 2011. gada uzvarētāja Petra Kvitova un pirms desmit gadiem šeit triumfējusī Marija Šarapova. Krievijas pirmajai raketei vakardien lietus dēļ neizspēlētajā mačā pretī stāsies Vācijas pirmā rakete Andželike Kerbere.

Viņa uzvarējusi septiņas no pēdējām astoņām spēlēm uz zāliena un ir ciets rieksts ļoti daudzām. Šarapova Kerberei ar 4:6, 4:6 pirms diviem gadiem zaudēja Parīzē ("hard" telpās"), kas gan kopumā tikai vienīgais zaudējums piecos mačos pret Kerberi. Tiesa, abu pēdējā cīņā pērn Štutgartē Šarapova uzvarēja grūtā spēlē ar 7:5 trešajā setā. Šarapova pirmajos trīs mačos pagājušajā nedēļā zaudēja tikai septiņus geimus!

Sabīne Liziki ne reizi nav zaudējusi Vimbldonas 4. kārtā (4-0). Pēdējos divos turnīros šajā stadijā izslēgtas Šarapova un Serēna Viljamsa. Vāciete ir favorīte mačā pret Jaroslavu Švedovu, kura ir viss, lai šodienas mačs būtu sīva spēkošanās. Liziki savstarpējās cīņās priekšā ar 2-1 un ir uzvarējusi vienīgo maču uz zāliena. Tiesa, minētā uzvara nāca grūti, Slavu 2012. gada Londonas olimpiādē uzveicot ar 4:6, 6:3, 7:5.

Vismazāk jautājumu par neizspēlētajām 4. kārtas spēlēm ir Simonas Halepas sakarā. Viņai pretī Zarina Dijasa, kura pirmo reizi aizcīnījusies līdz "Grand Slam" 4. kārtai. Halepa Dijasu janvārī "Australian Open" apspēlēja ar 6:1, 6:4. Vēl viena divu setu uzvara Rumānijas pirmās raketes izpildījumā izskatās pēc formalitātes.

Tiktāl par 4. kārtu. Šodien plānā pirmās divas ceturtdaļfinālu spēles. Pirmo reizi "Grand Slam" astoņniekā iekļuvušas trīs Čehijas sportistes. Visas šodien redzēsim Vimbldonas kortos. Na Lī un Karolīnu Vozņacki divos mačos pēc kārtas uzveikusī Barbora Zahlavova Stricova savu tautieti un 2011. gada čempioni Kvitovu 2011. gadā uzvarēja Indianvelsā (3:6, 6:2, 7:5), bet gadu iepriekš viņai Parīzē zaudēja ar 4:6, 7:6(6), 6:7(9). Vien 2012. gadā Kalifornijā notikušajā mačā Kvitova uzvarēja viegli (6:1, 6:3).

Kvitovai liels trumpis ir serve. Barbora savukārt ir labāka garajās izspēlēs. Kvitova šajā turnīrā sev neraksturīgi nospēlējusi tikai vienu trīs setu spēli. Petra ir slavena kā ļoti nestabila tenisiste. Starp citu, Kvitova ir zaudējusi pēdējos divus Vimbldonas ceturtdaļfinālus. Pirms 12 mēnešiem viņa paklupa pret Kirstenu Flipkensu. Zahlavovai Stricova pieredzes trūkums – viņai pirmais "major" ceturtdaļfināls.

Lucijas Šafaržovas un Jekaterinas Makarovas mačs ir savdabīgs, jo abas tenisistes ir ļoti līdzīgas spēles ziņā un rangā atrodas blakus. Makarovai 22. vieta, Šafaržova vietu zemāk. Abām ir laba serve un uzbrukums. "Bekhends" labāks Makarovai, kurai arī karjerā labāki rezultāti uz zāliena seguma. Savstarpējos mačos 1-1, Makarova uzvarējusi uz māla, Šafaržova telpās uz "hard" (čehietes labākais segums). Zīmīgi, ka neviena no šī mača dalībniecēm iepriekš nav pārvarējusi ceturtdaļfināla barjeru "Grand Slam" turnīros. Makarovai ir 0-3, divi no zaudējumiem Austrālijā, viens Ņujorkā. Šafaržova vienīgo zaudēja 2007. gadā Melburnā.

(3) Simona Halep – Zarina Diyas 1-0 1.11-7.95
(5) Maria Sharapova – (9) Angelique Kerber 4-1 1.20-5.10
(19) Sabine Lisicki – Yaroslava Shvedova 2-1 1.29-3.90
(6) Petra Kvitova – Barbora Zahlavova Strycova 2-1 1.26-4.25
(22) Ekaterina Makarova – (23) Lucie Safarova 1-1 1.73-2.20

Šodien pirmo maču junioru Vimbldonā aizvadīs 17 gadus vecā Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko. Arī viņa vakar kļuva par lietus upuri. Aļona pagājušajā nedēļā triumfēja prestižā junioru turnīrā Londonā uz zāliena seguma, sešos mačos nezaudējot ne seta. Aļona izsēto pulkā nav, taču skaidrs, ka spēles un spēju ziņā viņas izredzes vērtējamas labi. 1. kārtu Ostapenko noteikti vajadzētu pārvarēt, jo pretī stāsies divus gadus jaunākā Lielbritānijas tenisiste Anastasija Mihejeva. Viņai junioru reitingā tikai 218. vieta. Salīdzinājumam – Ostapenko ir 41. Aļona Vimbldonā startēs arī dubultspēlēs, tajās piedaloties ar Ungārijas sportisti Annu Bondaru (17).

Junioru "Grand Slam" turnīri līdz šim Aļonai nav bijuši veiksmīgi. Labākais rezultāts sasniegts "Australian Open", kur divreiz (2013, 2014) tikts līdz ceturtdaļfinālam. Vimbldonā abās iepriekšējās viesošanās reizēs zaudēts jau 1. kārtā. Ostapenko savu pirmo maču aizvadīs (protams, ja atkal nelīs) 10. kortā, kur pirms Aļonas mača jānospēlē divas dubultspēļu cīņas. No tām pirmā sāksies plkst. 13:30. Ostapenko kortā varētu būt orientējoši ap 17:00. Video tiešraides nebūs, bet spēlei noteikti varēs sekot līdzi turnīra mājaslapā.

Vimbldona ir vienīgais no četriem "Grand Slam" turnīriem, kuru nerāda Eurosport. Turnīra galvenais pārraidītājs ir BBC. No zināmākajiem kanāliem var minēt arī ESPN un Tennis Channel. Stabilas interneta tiešraides nodrošina Unibet TV. Bezmaksas strīmus var meklēt šeit vai šeit. Video tiešraides pieejamas no centrālā korta un sekojošiem numurētajiem kortiem: 1, 2, 3, 6, 8, 12, 17 un 18.

Pilns astotās dienas spēļu saraksts pieejams šeit.