03.05.2013. 08:43

Šodien 11:30 tiks dots starts Latvijas 23. Universiādes sacensībām basketbolā ''Studentu Basketbola trakums''. 12 vīriešu un 6 sieviešu komandu konkurencē triju dienu laikā tiks noskaidrotas šī gada spēcīgākās augstskolu basketbola komandas. Šodien tiks aizvadītas visas apakšgrupu spēles, pēc kurām kļūs zināmas komandas, kas turpinās cīņu par uzvaru.

Spēles notiks Rīgas Olimpiskajā Sporta centrā, Rīgas 49.vidusskolā un Rīgas Hanzas vidusskolā. Pozitīvi, ka visas trīs zāles atrodas vien nepilnu 10 minūšu gājiena attālumā, līdz ar to basketbola cienītājiem būs visai ērti apmeklēt pēc iespējas vairāk kvalitatīva studentu basketbola spēles.

Pērn šajā turnīrā dubultuzvaru svinēja Latvijas Universitātes komandas (sieviešu un vīriešu konkurencē), taču ir skaidrs, ka kopējais Latvijas studentu basketbola līmenis turpina gadu no gada augt, līdz ar to jau šogad mūs sagaida jaunas intrigas un spraigi notikumi laukumos.

Interesanti, ka šovakar un rīt uzreiz pēc pēdējās vakara spēles noslēguma portālā Sportacentrs.com tiks izvirzīti konkrēti kandidāti dienas labākā spēlētāja titulam sieviešu un vīriešu konkurencē. Kopā ar spēlētāju uzvārdiem tiks piedāvāti īsi apraksti par aizvadīto spēļu sniegumu, kas labāk palīdzēs balsotājiem izvēlēties patiesi spožāko dienas spēlētāju. Ņemot vērā, ka balsojums sāksies vien vēlu vakarā, savu balsi ikvienam portāla apmeklētājam būs iespēja atdot arī nākošajā dienā.

Tāpat pozitīvi, ka cīņas par konkrētām vietām turpinās arī komandas, kas nekvalificēsies tālākai cīņai par medaļām, līdz ar to ikvienas augstskolas basketbolistiem būs lieliska iespēja pēc iespējas labāk salīdzināt savas spējas ar citu augstskolu studentiem. Katras spēles ilgus priekšsacīkstēs un ceturtdaļfinālā būs 4x8 minūtes, taču sākot ar pusfināliem tiks spēlēts pilnas spēles laiks– 4x10 minūtes. Kopumā tiks aizvadītas 39 spēles.

Svētdien jau no agra Rīgas Olimpiskajā Sporta centrā risināsies lielie fināli, ar saldo ēdienu, proti, vīriešu spēli ar 1.vietu pašā noslēgumā. Tās sākums 14:45. Precīzu informāciju par spēlēm un rezultātiem iespējams atrast šeit.

Studentu Basketbola trakumu atbalsta: Rīgas pilsētas dome, Venden, Nike, Ghetto Games un Sportacentrs.com.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301