01.11.2017. 18:24

Krievu slēpotāji Aleksandrs Ļegkovs (šobrīd 34 gadus vecs) un Jevgeņijs Belovs (27) atzīti par pilnībā vainīgiem, viņu rezultāti Soču olimpiskajās spēlēs ir anulēti, un viņiem ir liegta iespēja piedalīties turpmākajās olimpiskajās spēlēs. Pagājušā gada decembrī aizdomās par dopinga lietošanu uz nenoteiktu laiku kopumā tika diskvalificēti seši krievu distanču slēpotāji. Lēmums pārējo aizdomās turēto krievu olimpiešu sakarā vēl sekos.

No abiem vainīgajiem slēpotājiem daudz augstāki sasniegumi Sočos bija Ļegkovam, kurš kļuva gan par olimpisko čempionu 50 kilometru brīvā stila distancē, gan par olimpisko vicečempionu 4x10 kilometru stafetē. 50 kilometru individuālajā distancē godalgoto trio pilnībā aizņēma krievi – sudrabs tika Maksimam Viļegžaņinam, bet bronzu ieguva Iļja Černousovs -, savukārt ceturtajā vietā palika norvēģis Martins Sunbī. Stafetē triumfēja Zviedrija, bronzu ieguva Francija, bet aiz pjedestāla palika Norvēģija.

Ļegkovam ir pavēlēts atgriezt izcīnītās medaļas un diplomus, un līdz ar viņa sodīšanu diskvalificēta arī visa Krievijas stafetes komanda. SOK lūgusi Starptautisko slēpošanas federāciju ņemt vērā šo lēmumu un veikt izmaiņas galīgajos rezultātos, tādējādi Norvēģijas stafetes komandai vajadzētu tikt pie bronzas medaļas. Vismaz bronzu tādējādi saņems arī Sunbi, taču nav izslēgta pat sudraba iegūšana, jo pagaidu diskvalifikācija tika piemērota arī vicečempionam Viļegžaņinam.

Ļegkovs tāpat Soču olimpiskajās spēlēs ierindojās 10. vietā 15+15 kilometru skiatlonā, bet Belovs tika pie 18. (15+15 kilometru skiatlonā) un 25. (15 kilometru klasiskajā distancē) vietas. Bez jau pieminētajiem Ļegkova, Belova un Viļegžaņina pirms nepilna gada pagaidu diskvalifikāciju starp distanču slēpotājiem saņēma arī Aleksejs Petuhovs, Jūlija Ivanova un Jevgeņija Šapovalova.

Izmantotie resursi:https://www.olympic.org/news/ioc-sa...Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties