08.02.2014. 08:13

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kopumā kamaniņās uz starta izies 39 sportisti, bet Rubenis, kurš brauks spēcīgāko grupā, ticis pie 6. starta numura. Kā 17. trasē dosies Mauriņš, bet Kivleniekam 19. numurs. Pieredzējušajam Mārtiņam Rubenim šīs ir jau piektās olimpiskās spēles - līdz šim vislabāk veicies 2006. gadā Turīnā, kad latvietis izcīnīja bronzu. Šosezon Pasaules kausa posmos augstākā vieta ir ceturtā Siguldā, taču Sočos veterāns nopietni nobriedis cīņai par medaļu. Kivleniekam šī būs otrā Olimpiāde, Mauriņam - debija.

Galveno favotītu vidū - Pasaules kausa ieguvējs, Vankūveras olimpiskais čempions Fēlikss Lohs (Vācija), viņa tautietis Davids Mellers, itāļi Armīns Cīgelers (sestās olimpiskās spēles, medaļas iepriekšējās piecās) un Dominiks Fišnālers, mājinieks Alberts Demčenko. Pirmais brauciens plkst. 16.30, otrais ap plkst. 18.40. Atlikušie divi braucieni tiks aizvadīti svētdien, kad kļūs zināmi medaļnieki.

Vienā laikā ar kamaniņu sportu sestdien sāksies arī 10 km sprinta sacensības biatlonā, kurās visus pārsteigt centīsies Latvijas cerība Andrejs Rastorgujevs (25). Lai gan viņa spēcīgā disciplīna ir individuālā distance,ar labu šaušanu teicams rezultāts iespējams arī sprintā, kas īpaši svarīgi, domājot par izredzēm iedzīšanā un kvalificēšanos distancei ar masu startu. Trasē viņš dosies plkst. 18:47:30 ar 35. numuru.

Nedēļu pirms Sočiem Andrejs triumfēja Eiropas čempionāta 20 km distancē. Šīs alūksnietim ir otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Vankūverā viņš sprinta distancē ierindojās 50.vietā.

Sestdien medaļas sadalīs ne tikai biatlonisti, bet arī distanču slēpotājas (skiatlonā), frīstaila slēpotājas (mogulā), snovbordisti (sloupstaila disciplīnā) un ātrslidotāji (5000 m).Veikot.lv, SIA Veikot.lv, SIA R.Feldmaņa 8, Rīga, LV-1014
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties