08.02.2014. 01:14
Olimpisko spēļu pirmajā oficiālajā sacensību dienā tiks sadalīti pieci medaļu komplekti, uz vienu no tiem pieteikumu izdarīs arī Latvijas pārstāvis Andrejs Rastorgujevs. Savukārt kamaniņu braucēji Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš aizvadīs pirmo un otro braucienu.

Lai arī daiļslidošanā un snovbordā sacensības tika uzsāktas jau aizvakar, olimpiskā lāpa Sočos tika iedegta tikai vakar vakarā. Jau pirmajā oficiālā olimpiādes dienā tiks izcīnītas piecas zelta medaļas no kopumā paredzētajām 98, kas ir jauns ziemas olimpisko spēļu rekords.

Par pirmo olimpisko čempionu Krievijā kļūs snovbordists, jo 11:45 slopstailā sāksies fināls. Pirms tā jau 7:30 tiks aizvadīts pusfināls, kurā piedalīsies tie, kuri vietu finālā vēl nav nodrošinājuši . Sloupstaila sacensības ieguva plašu rezonansi pēc tam, kad vairāki sportisti treniņos guva traumas un parādījās sūdzības par trases neatbilstību šādam pasākumam, kas izpaudās arī kvalifikācijā.

Tieši pusdienlaikā cīņu par zeltu skiatlonā (7,5km klasiskajā stilā+7,5km brīvajā) uzsāks sieviešu distanču slēpotājas. Pirms četriem gadiem triumfēja norvēģiete Marita Bjergena, bet pārējās medaļas tika sadalītas elpu aizraujošā finišā spurtā, kurā Anna Hāga par nieka tiesu apsteidza Justīnu Kovaļčiku. Bjergena un Kovaļčika uz starta izies arī šodien, tiesa, Polijas olimpiskā cerība nesen guvusi savainojumu, kura dēļ izredzes uz augstu vietu nav lielas.

13:30 26 ātrslidotāji noskaidros pasaules labāko piecu kilometru slidojumā. Viņu vidū gan nebūs Latvijas vienīgā olimpiskā pārstāvja šajā sporta veidā Haralda Silova. Viens no galvenajiem favorītiem un 2010. gada olimpiskais čempions Svens Kramers gan vakar cietis nepatīkamā starpgadījumā, proti, nokritis no velosipēda. Tiek gan ziņots, ka nīderlandietis startēs un savu čempiona titulu aizstāvēs.

Savukārt 16:30 olimpiāde sāksies Latvijas vīriešu kamaniņu sportistiem un Andrejam Rastorgujevam biatlona sprintā. Rastorgujevs Sočos ieradies pēc Eiropas čempiona titula izcīnīšanas, taču skaidrs, ka šodien viņu sagaida daudz nopietnāka konkurence. Plašāk par Latvijas biatlonista izredzēm vēstīts šeit.

Tikmēr Soču bobsleja un kamaniņu trasē pirmo un otro braucienu aizvadīs Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš. Vakardienas treniņos no Latvijas labākais bija Kivlenieks, kurš bija labāko desmitniekā, bet Rubenis otrajā treniņbraucienā palika 11. vietā. Pirmās divas vietas abos treniņbraucienos sadalīja galvenie favorīti Fēlikss Lohs un Alberts Demčenko. Rubenis dosies trasē kā sestais, bet Mauriņam un Kivleniekam attiecīgi 17. un 19. starta numurs. Medaļas gan šajā disciplīnā tiks sadalītas tikai rītdien, kad notiks trešais un ceturtais brauciens.

Atklātas arī tiks sacensības hokeja hallē, kur sieviešu konkurencē sacentīsies ASV pret Somiju un galvenā favorīte Kanāda pret Šveici, savukārt olimpisko spēļu pirmā diena tiks noslēgta ar medaļu sadali frīstaila disciplīnā mogulā.

Sporta veida disciplīna Sākums Piezīmes
Snovbords Sloupstails vīriešiem 7:30 pusfināls
Hokejs sievietes 10:00 ASV-Somija
Snovbords Sloupstails vīriešiem 11:45 fināls
Distanču slēpošana Skiatlons sievietēm 12:00
Ātrslidošana 5000m vīriešiem 13:30
Hokejs sievietes 15:00 Kanāda-Šveice
Frīstails moguls sievietēm 16:00 kvalifikācija
Daiļslidošana Komandu sacensības 16:30 dejas uz ledus
Kamaniņu sports vīrieši 16:30 1. brauciens
Biatlons sprints vīriešiem 16:30
Daiļslidošana Komandu sacensības 18:10 īsā programma sievietēm
Tramplīnlēkšana zemais tramplīns 18:30 kvalifikācija
Kamaniņu sports vīrieši 18:40 2. brauciens
Frīstails Moguls sievietēm 20:00 fināls
Daiļslidošana Komandu sacensības 20:05 pāri

Izcelti notikumi, kuros sagaidāma Latvijas sportistu piedalīšanās

Izmantotie resursi:Olympics | Olympic Medals Results Videos Sports...Veikot.lv, SIA Veikot.lv, SIA R.Feldmaņa 8, Rīga, LV-1014
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties