04.09.2014. 13:03

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Lēmumu par finālturnīra norises vietām Starptautiskās basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA-Eiropa) pieņems Spānijā 8. septembrī. Daļu finālturnīra vēlas rīkot astoņas valstis - Latvija, Horvātija, Francija, Izraēla, Polija, Somija, Turcija un Vācija.

Šneps atgādināja, ka jaunus rīkotājus FIBA-Eiropa meklē Ukrainas dēļ, jo pašreizējā situācijā tā nespēja uzņemt Eiropas spēcīgākās basketbola izlases. Taču Ukraina iepriekš cīnījās pret apvienoto Vācijas, Francijas, Itālijas un Horvātijas kandidatūru, kas jau bija veikušas nopietnus sagatavošanās priekšdarbus. Vācija, Francija un Horvātija pieteicās arī atkārtoti, un Šneps atzina, ka tās ir nozīmīgas valstis ne tikai basketbolā, bet arī mārketingā, ar kurām būtu grūti konkurēt. 

Tātad cīņa praktiski ir par ceturto brīvo pozīciju, un tur Latvija neizskatās labāk vai sliktāk kā citi pretendenti, uzskata LBS ģenerālsekretārs. Viņš ir pārliecināts, ka pēc kvalificējušos komandu sastāva viena norises vieta pienāktos Ziemeļeiropai, kur Latvijai ir konkurente Somija.

"Darām savus mājas darbus, un, ja neizdosies, vismaz zināsim, ka savu darbu esam izdarījuši. Mums ir cerības, bet vai tās piepildīsies, ir pāragri teikt. Nedabūsim šoreiz, cīnīsimies tālāk," rezumēja Šneps. 

Latvija astoņu pretendentu sarakstā ir vienīgā, kas astoņus gadus pēc kārtas ir rīkojusi dažādu turnīrus ar domu par Eiropas čempionātu, tādēļ morāli būtu pelnījusi uzņemt finālturnīra spēles, uzskata Šneps. 

Turklāt pēc ilgiem nemieriem basketbola politikas pasaulē valda relatīvs pamiers, ko neviens negrib jaukt ar kādu aizkulišu vienošanos, kas arī ir labvēlīgi Latvijai. Tādēļ ir izredzes, ka Eiropas čempionāta finālturnīra spēles nākamgad risināsies arī Rīgā.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties