06.07.2012. 20:20
Latvijas trešās Olimpiādes sacensībās šosejas riteņbraukšanā piektdien uzvaru individuālajā braucienā izcīnīja Gatis Smukulis un Lija Laizāne.

Vīriešu konkurencē Smukulis, kurš ikdienā brauc "Katjuša" komandas sastāvā un aizvadītajās sacensībās pārstāvēja Smiltenes novadu, 25 kilometrus garo distanci veica 30 minūtēs un 48 sekundēs.

Otrajā vietā ierindojās Rīgas pilsētu pārstāvošais Andžs Flaksis, kurš Smukulim zaudēja gandrīz divas minūtes, bet trešo vietu izcīnīja ventspilnieks Mārtiņš Trautmanis.

Savukārt sievietēm Laizāne, kura pārstāvēja Rīgu, 15 kilometrus garo distanci veica 21 minūtē un deviņās sekundēs.

Otro pozīciju izcīnīja vēl viena Rīgas pilsētas pārstāve Lelde Ardava, kura no uzvarētājas atpalika par 11 sekundēm, bet trešā palika Dana Rožlapa no Vecpiebalgas novada.

Latvijas Olimpiādes atklāšanas ceremonija piektdien sāksies plkst.21. To tiešraidē varēs vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 1.kanālā.

Latvijas III Olimpiādei pieteikušies 85 no 119 novadiem un sacensībās piedalīsies vairāk nekā 4000 sportistu.

Latvijas Olimpiādes programmā iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi - airēšana, badmintons, basketbols, bokss, burāšana, cīņa, džudo, futbols, galda teniss, golfs, handbols, jātnieku sports, kanoe un smaiļošana, loka šaušana, paukošana, peldēšana, regbijs, riteņbraukšana, svarcelšana, šaušana, taekvondo, teniss, triatlons, vieglatlētika, vingrošana un volejbols. Kopā tiks izcīnīti 228 medaļu komplekti.

Vieglatlētikā, peldēšanā, smaiļošanā, brīvajā cīņā, džudo, riteņbraukšanā, svarcelšanā un BMX piedalīsies Londonas olimpieši. Turklāt BMX sacensībās plāno startēt arī Pekinas olimpisko spēļu čempions Māris Štrombergs.

Latvijas Olimpiāde ir valsts mēroga uz olimpiskiem principiem balstītas kompleksas sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas pilsētu komandas. Tās mērķis ir noteikt Latvijas labākos sportistus vasaras olimpiskajos sporta veidos.

Latvijas Olimpiāde notiek reizi četros gados. Pirmās divas Olimpiādes 2004. un 2008.gadā risinājās Ventspilī.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230