22.02.2015. 12:45
Ar 133,5 kilometru garo sesto posmu šodien noslēdzās "Tour of Oman" daudzdienu velobrauciens. Uzvaru posmā izcīnīja austrietis Matiass Brendls, bet kopvērtējumā triumfēja spānis Rafaels Valls.

Brendls un vēl vairāki sportisti jau devītajā kilometrā centās aizmukt no peletona, kas arī izdevās. Labāko četrinieks trases vidū sasniedza pat deviņu minūšu pārsvaru. Lai gan līdz sacensību finišam lielāko daļu pārsvara peletons dzēsa, uzvarētājs tika noskaidrots četru riteņbraucēju cīņā. Brendls finišā apsteidza beļģus Iljo Keisi, Džefu van Meirhāgu un Deniju Peitu no ASV. Vienīgais Latvijas pārstāvis Omānas tūrē Gatis Smukulis šodien palika 116. vietā, zaudējot Brendlam vairāk nekā septiņas minūtes.

Kopvērtējumā uzvaru svinēja spānis Rafaels Valls, kurš finišu sasniedza lielajā grupā – minūti un 16 sekundes vēlāk nekā Brendls. Vallam deviņas sekundes tūres ieskaitē zaudēja amerikānis Tīdžejs van Gārderens, bet trešais palika Alehandro Valverde (Spānija).

Smukulim noslēgumā 103. vieta 134 sportistu konkurencē. Ar trim punktiem Latvijas riteņbraucējs dalīja 28.-34. vietu cīņā par aktīvākā braucēja titulu, kuru ieguva itālis Andrea Gvardīni.