26.06.2015. 15:19
Piektdien Dobeles apkārtnē kārtējo reizi par Latvijas čempionu riteņbraukšanā distancē ar individuālo startu kļuva Krievijas profesionālās komandas "Katusha" braucējs Gatis Smukulis, kurš sīvā cīņā apsteidza savu galveno konkurentu Alekseju Saramotinu.

Gatis Smukulis Latvijas čempiona godu ieguva piekto reizi savā karjerā un piekto reizi pēc kārtas. 35 kilometru garo distanci Smukulis veica 41 minūtē un 32 sekundēs, kamēr viņa galvenais konkurents uz čempiona titulu Aleksejs Saramotins bija astoņas sekundes lēnāks. Saramotinam šī ir septītā reize pēc kārtas, kad iegūta "tikai" otrā vieta, savukārt trešo vietu ieguva Kriss Neilands, no līderu dueta atpalieko vairāk par divām minūtēm. Neilandam šajā disciplīnā Latvijas čempionātā šī ir pirmā nokļūšana uz goda pjedestāla, tiesa, viņa rēķinā triumfs U23 klasē pirms gada.

U23 grupā par Latvijas čempionu kļuva Aleksandrs Rubļevskis, kura laiks bija 45 minūtes un 48 sekundes. Otrajā vietā ierindojās Valters Čakšs, kurš uzvarētājam zaudēja vien četras sekundes, bet bronzas medaļa šajā vērtējumā Pēterim Janevicam (+40 sekundes).

Latvijas čempiones titulu izcīnīja Lija Laizāne, kura 20 kilometru distanci veica 27 miunūtēs un vienā sekundē. Viņa par 27 sekundēm apsteidza Danu Rožlapu, kura gan vēlāk saņēma diskvalifikāciju par UCI noteikumu neievērošanu. Tādējādi trešajā vietā finišējusī Madarai Fūrmane (33 minūtes, 14 sekundes) pakāpās uz otru pozīciju un saņēma sudraba godalgu.

Junioru vīru grupā uzvarēja dobelnieks Ēriks Toms Gavars, kurš aiz sevis atstāja Iļju Tjagunovu un Nilu Ķelderi. Tikmēr meiteņu junioru grupā Latvijas čempiones titulu ieguva Endija Rutule, apsteidzot Viktoriju Sipoviču un Elīnu Sauku.

Izmantotie resursi:LRF

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430