22.06.2016. 15:39
Trešdien Raunā norisinājās Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā. Vīru elites grupā par valsts čempionu kļuva "Astana" komandas riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš aiz sevis atstāja Alekseju Saramotinu. U23 vīru grupā nepārspēts palika Krists Neilands, bet dāmu elitē triumfēja Lija Laizāne.

2016. gada Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā norisinās vasaras saulgriežu nedēļā trīs dienu garumā. Trešdien Raunā tika aizvadītas individuālā brauciena sacensības elites, U23, junioru, jauniešu un amatieru grupu sportistiem. Sacensību dalībniekiem tika sagatavotas trīs dažāda garuma trases pa Raunas – Priekuļu šoseju.

Vīru elites un U23 vīru grupu sportisti sacentās 35 kilometru garajā trasē. Distancē bija iekļauti vairāki kāpumi un nobraucieni. Finišējot pēc 46 minūtēm un 39 sekundēm, par Latvijas čempionu elites grupā kļuva "Astana" komandas braucējs Gatis Smukulis. Smiltenietis aizvadīja pārliecinošu braucienu, pamazām palielinot savu pārsvaru. Otrajā vietā ierindojās "IAM Cycling" vienības sportists Aleksejs Saramotins, kurš Smukulim zaudēja 50 sekundes. Trešajā vietā tikmēr bija trešais mūsu pasaules tūres komandu braucējs Toms Skujiņš. “Cannondale Pro team” sportists uzvarētājam piekāpās par 1 minūti un 25 sekundēm. Labāko sešiniekā ierindojās arī Ervīns Smoļins, Vitālijs Korņilovs un Rihards Bartuševics.

U23 vīru grupā uzvaru svinēja ASV komandas "Axeon Hagens Berman" sportists Krists Neilands. Kuldīdznieka rezultāts trasē bija 47 minūtes un 58 sekundes, kas 35 kilometru garajā trasē bija dienas trešais absolūti ātrākais laiks. Otro vietu tikmēr ieguva "Rietumu – Delfin" vienības Dobeles riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars, kurš Neilandam piekāpās par 1 minūti un 31 sekundi. Labāko trijnieku labāko trijnieku noslēdza Mareks Kampe.

Sieviešu elitē otro gadu pēc kārtas čempiones titulu izcīnīja Lija Laizāne. Latvijas profesionālās šosejas riteņbraucējas rezultāts bija 30 minūtes un 31 sekunde. Tikmēr otrajā vietā ierindojās Endija Rutule, kuras laiks trasē - 34 minūtes un 21 sekunde. Junioru vīru grupā 15 kilometru garajā distancē par čempionu kļuva Mārtiņš Pluto, kurš finišēja pēc 28 minūtēm un 1 sekundes. Sīvā cīņā otro vietu ieguva "Talsi/ MSĢ" braucējs Kristers Ansons (28:18), bet trešais palika “Kuldīgas/ MSĢ/ Tandēms” braucējs Mārcis Kalniņš (28:19).

Sacensības norisinās arī senioru un jauniešu vecuma grupās. Latvijas čempionāts turpināsies 25. jūnijā Priekuļos, kad par medaļām grupas braucienā cīnīsies sievietes, jaunieši un juniori. Tikmēr lielā kulminācija gaidāma svētdien, kad Cēsīs pulksten 11:00 startēs elites un U23 grupas brauciens 185 kilometru garajā trasē.

25.06. Priekuļi. LČ grupas braucienā jauniešiem, junioriem, elites sievietēm.26.06. Cēsis. LČ grupas braucienā elites un U23 vīriem.