24.09.2015. 08:15
Vēlā trešdienas vakarā pēc Latvijas laika ASV pilsētā Ričmondā noslēdzās pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā individuālā brauciena sacensības elites vīriem, kur par jauno čempionu kļuva Baltkrievijas sportists Vasils Kirjienka. No Latvijas sportistiem Gatis Smukulis izcīnīja 28. vietu, bet Aleksejs Saramotins bija 39. pozīcijā.

• Gavars izcīna augsto 11. vietu pasaules junioru čempionātā individuālajā braucienā vakar
  • Latviju pasaules riteņbraukšanas čempionātā pārstāvēs 7 sportisti 2015. g. 15. septembris

Trešdien ASV pilsētā Ričmondā tika aizvadīta pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā ceturtā sacensību diena, kurā notika tikai viens starts. 53,5 kilometru garajā distancē individuālajā braucienā sacentās elites vīri. Sacensības solījās izvērsties ļoti spraigas un aizraujošas. Bija vairāki nopietni pretendenti cīņā par pasaules čempiona titulu. Dalībnieku vidū gan nebija pagājušā gada čempiona Bredlija Viginsa, kamēr pirmais numurs tika piešķirts titulētajam Vācijas individuālā brauciena meistaram Tonijam Martinam. Favorītu pulkā bija jāmin arī pirmo Eiropas spēļu čempions Vasils Kirjienka no Baltkrievijas, pērnā gada bronzas medaļnieks Toms Dumoulins, austrāliešu jaunā zvaigzne Roans Denniss un citi.

Latviju 65 dalībnieku lielajā konkurencē pārstāvēja divi sportisti. Jau pirmajā dalībnieku plūsmā startēja Aleksejs Saramotins; Gatis Smukulis trasē devās nepilnu stundu vēlāk. Distance, lai arī bija ļoti ātra, tomēr tajā netrūka vairāku kāpumu, nobraucienu un pagriezienu.

Aleksejs Saramotins distances sākuma daļu sāka gana piesardzīgi, pēc 16 kilometriem atrodoties 40. pozīcijā. Pēc pusdistances Latvijas čempions grupas braucienā zaudēja vēl piecas pozīcijas, tomēr tad veica ievērojamu kāpumu. Līdz 42, 6 kilometru atzīmei rīdzinieks spēja uzrādīt 28. labāko laiku, pakāpjoties uz 40. vietu. Sacensību noslēgumā mūsu sportistam 39. pozīcija. Alekseja rezultāts trasē bija 1 stunda 5 minūtes un 56 sekundes. Uzvarētājam viņš zaudēja 3 minūtes un 26 sekundes.

Par sešām sekundēm ātrāk un vienu pozīciju augstāk pirmo kontrolatzīmi sasniedza smiltenietis Gatis Smukulis. Turpinājumā Gatis veica ievērojamu kāpumu. Pēc 26,5 kilometriem viņš jau bija pakāpies uz 34. vietu. Mūsu sportists brauca ļoti līdzīgā grafikā kā igauņi – Reins Tāramē un Tanels Kangerts. Pirms pēdējiem 11 kilometriem «Katusha» komandas braucējs uzlaboja savu pozīciju par vienu vietu, bet veiksmīgi aizvadītie noslēdzošie kilometri Gatim ļāva ielauzties labāko trīsdesmit skaitā. Finišs tika sasniegts pēc 1 stundas 5 minūtēm un 25 sekundēm. (+0:02:56 aiz uzvarētāja). Tas deva 28. vietu, kas ir viņa augstākais sasniegums līdz šim pasaules čempionāta elites grupā.

Smukulis arī bija ātrākais no Baltijas valstu riteņbraucējiem. Tāramē un Kangertam attiecīgi 29. un 32. vieta. Jāizceļ, ka Tāramē latvietim zaudēja vien nieka vienu sekundes desmitdaļu, kamēr Kangerts atpalika par piecām sekundēm.

Ātrākais no lietuviešiem bija Ramūns Navardausks, kurš ierindojās uzreiz aiz Alekseja Saramotina.

Cīņā par uzvaru ļoti stabilu sniegumu rādīja baltkrievs Vasils Kirjienka. Bijušais «Rietumu Banka – Rīga» komandas sportists jau pirmajā distances daļā ieguva vadību, ko arī spēja nosargāt līdz finišam. Viņš finišēja pēc 1 stundas 2 minūtēm un 29 sekundēm, pirmo reizi savā karjerā kļūstot par pasaules čempionu. 2013. un 2012. gadā Vasils bija trešais, bet pērn ceturtais. Lieliski veicot distances pēdējo daļu, sudraba medaļu izcīnīja šā gada Itālijas čempions Adriano Malori, kuram šis ir viens no karjeras lielākajiem sasniegumiem.

Viņš no čempiona atpalika par deviņām sekundēm. Bronzas medaļa tikmēr tika pasniegta francūzim Džeromijam Koppelam. Alekseja Saramotina komandas biedrs no «IAM Cycling» vienības veica lielisku braucienu, apliecinot, ka valsts čempionātā izcīnītā uzvara šajā distancē nebija nejauša. Baltkrievijas sportistam Koppels zaudēja 26 sekundes. Tonijs Martins nespēja turēt sākumā uzņemto tempu un uzrādīja septīto rezultātu (+0:01:16). Vēl viens no favorītiem Roans Denniss distances laikā bija spiests mainīt velosipēdu, tomēr tas neliedza izcīnīt sesto vietu.

Rīt pasaules čempionātā sportistiem ir brīvdiena, bet piektdien sāksies grupas braucieni. U23 vīru konkurencē startēs Krists Neilands.

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā elites vīriem – 53,5 km: