24.09.2014. 18:01
Latvijas šosejas riteņbraucējs Gatis Smukulis trešdien ierindojās 47.vietā Spānijā notiekošā pasaules čempionāta individuālajā braucienā vīriešu elites ieskaitē, kamēr par čempionu pirmo reizi karjerā tika kronēts titulētais brits Bredlijs Viginss.

Smukulis 47,1 kilometru garo distanci veica vienā stundā un 36,35 sekundēs, kas bija par četrām minūtēm un 10,83 sekundēm sliktāks laiks nekā Viginsam.

Tikmēr cits Latvijas pārstāvis Aleksejs Saramotins šoreiz bija 50.vietā, no Smukuļa atpaliekot par nepilnām 23 sekundēm.

Zīmīgi, ka 34 gadus vecais Viginss līdz šim pasaules čempionātu individuālajos braucienos bija izcīnījis divas sudraba medaļas - 2011. un 2013.gadā, kamēr vienmēr viņam priekšā bija vācietis Tonijs Martins, kuram šoreiz jāsamierinās ar sudraba godalgu.

Martins par pasaules čempionu individuālajā braucienā bija kronēts iepriekšējos trīs gadus.

Viginss tagad kļuvis tikai par otro sportistu vēsturē aiz Migela Induraina, kurš savā karjerā uzvarējis pasaules čempionāta individuālajā braucienā, olimpiskajās spēlēs un Tour de France velobraucienā.

Tikmēr bronzu trešdien izcīnīja 23 gadus vecais Nīderlandes pārstāvis Toms Dumolins.

Kopumā finišu sasniedza 63 riteņbraucēji.

Kā ziņots, čempionāta ievadā svētdien Smukulis kopā ar Krievijas vienību Katjuša izcīnīja 13.vietu komandu braucienā, bet pirmdien Endija Rutule izcīnīja 42.vietu junioru ieskaites individuālajā distancē.

Savukārt otrdien Lija Laizāne izcīnīja cienījamo 26.vietu individuālajā braucienā sieviešu elites ieskaitē.

Pasaules čempionātā, kas ilgs līdz svētdienai, Latviju pārstāv desmit sportisti - vīru elites grupā Smukulis, Saramotins un Toms Skujiņš, U-23 konkurencē Krists Neilands, junioru puišu konkurencē Artūrs Beļēvičs, Valters Čakšs un Aleksandrs Rubļevskis, elites grupā dāmām Rožlapa un Laizāne, bet junioru meiteņu konkurencē Rutule.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA