06.08.2015. 09:30
Lielisku sniegumu Polijas daudzdienu velobraucienā trešdien demonstrēja Latvijas izlases un «Katusha» komandas riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš pēc lieliska darba atrāvienā, izcīnīja trešo vietu un pirmos divus «World Tour» punktus Latvijai kopš 2011. gada. Viņa sasniegums garantējis Latvijai vietu šosejas riteņbraukšanas sacensībās 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Polijas daudzdienu velobrauciens, kas tradicionāli risinās neilgi pēc prestižā «Tour de France», iekļauts visprestižākajā no šosejas riteņbraukšanas kategorijām, «World Tour» sacensību sērijas kalendārā. Tajā sportistiem ir iespēja cīnīties par «World Tour» punktiem. Latvija šajā rangā nebija kopš 2011. gada, kad Smukulis spoži triumfēja Katalonijas daudzdienu velobrauciena posmā.

Šogad Polijas tūrē iekļauti septiņi posmi. Velobrauciens noslēgsies sestdien ar individuālo braucienu Krakovā. Sacensībām pievērsta liela uzmanība. Tās pārraida arī pazīstamais sporta TV kanāls «Eurosport».

«Katusha» vienības riteņbraucējs Smukulis pirmajos trijos etapos bija daudz darba veltījis komandas interesēm, lielās grupas finiša spurtos par uzvarām necīnoties, bet gan palīdzot citiem «Katusha» braucējiem distances laikā. Pirms trešdien notikušā ceturtā posma, kopvērtējuma vadībā atradās vācu sprinteris Marsels Kitels, kurš triumfēja pirmajā posmā.

Ceturtajā posmā distances pirmajā daļā izveidojās triju brucēju atrāviens, kurā iesaistījās arī Smukulis. Ar smiltenieti kopā bija divi poļi – Maciejs Bodnars un Kamils Zieļinskis. Līderu trio daudziem pauguriem bagātajā distancē ieguva vairāk nekā piecu minūšu lielu pārsvaru pār peletonu. Pirmajā starpfinišā Smukulis bija trešais, kamēr visos trijos kalnu starpfinišos latvietim otrās vietas un vērtīgi bonusa punkti. Tuvojoties finišam, pārsvars starp atrāvienu un grupu sāka kristies. Peletona galvgalī aktīvi strādāja «Sky», «Lampre» un «Orica-GreenEdge» komandas, cenšoties kontrolēt atrāviena pārsvaru.

30 kilometrus pirms finiša trio atradās 3 minūšu un 28 sekunžu vadībā, bet vēl pēc desmit kilometriem pārsvars bija vairs tikai 2 minūtes un 30 sekundes. Lielisku sniegumu un darba spējas rādīja Smukulis, kurš turēja līderu cerības nosargāt savu pārsvaru līdz finišam dzīvas. Pēdējie kilometri veda pa pilsētas apļiem. Aizbraucot pēdējā aplī, laika starpība bija nedaudz virs vienas minūtes. Lai arī kā necentās sekotāji, viņiem noķert divus poļus un latvieti tā arī neizdevās.

Par posma uzvarētāju kļuva Maciejs Bodnars. 30 gadus vecais «Tinkoff – Saxo» komandas braucējs finišēja pēc 5 stundām, 14 minūtēm un 29 sekundēm. Otrais ar tādu pašu laiku palika Polijas izlases braucējs Zieļinskis. Tikmēr pirmo goda pjedestālu individuālajā vērtējumā kādās no starptautiskajām sacensībām sasniedza Smukulis.

28 gadus vecajam sportistam un Latvijas riteņbraukšanai šīs sacensības ir īpašas arī tādēļ, ka par trešo vietu viņš saņēma divus «World Tour» punktus, kas nevienam no latviešiem nebija izdevies kopš 2011. gada. Lielā grupa, kuras priekšgalā pirmais bija austrālietis Kalebs Evans, labāko trijniekam zaudēja 20 sekundes.

Kopvērtējumā par jauno līderi kļuva un Kamils Zieļinskis. 27 gadus vecais sportists tagad par trim sekundēm apsteidz Bodnaru. Smukulis tikmēr no 127. vietas pakāpies uz 92. pozīciju, 1 minūti un 14 sekundes aiz līdera. Kalnu karaļu vērtējumā pēc šīs dienas etapa smiltenietis ir augstajā otrajā vietā. Ceturtdien dalībniekiem priekšā 223 kilometru garš etaps ar vairākiem kāpumiem tajā.

«Tour de Pologne» 4. posms:

1.Maciej Bodnar, Polija, Tinkoff – Saxo, 05:14:29

2. Kamil Zielinski, Polija, Polijas izlase, +00:00:00

3. Gatis Smukulis, Latvija, Katusha, +00:00:00

4. Caleb Ewan, Austrālija, Orica GreenEDGE, +00:00:20

5. Luka Mezgec, Slovēnija, Team Giant – Alpecin, +00:00:20

6. Tom Van Asbroeck, Beļģija, Team LottoNL – Jumbo, +00:00:20

 «Tour de Pologne» kopvērtējums

1. Kamil Zielinski, Polija, Polijas izlase, 15:06:27

2. Maciej Bodnar, Polija, Tinkoff – Saxo, +00:00:03

3. Caleb Ewan, Austrālija, Orica GreenEDGE, +00:00:22

....

92. Gatis Smukulis, Latvija, Katusha, +00:01:14Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties