20.02.2015. 17:21
Piektdien "Tour of Oman" daudzdienu velobrauciena (2HC) ceturtajā posmā uzvaru pēdējā kāpuma beigās nodrošināja Spānijas riteņbraucējs no "Lampre – Merida" vienības Rafaels Valls , bet mūsu Gatis Smukulis ieņēma 79. vietu. (

Piektdien Omānas daudzdienu velobraucienā sportistus sagaidīja nopietnus pārbaudījumus – 189 kilometru gara distance, kas teju visu laiku veda kalnā augšup. Sportisti no jūras līmeņa pacēlās 1235 metru augstumā. Par posma galveno atslēgas vietu kļuva “Zaļais kalns” 10 kilometrus pirms finiša. Šajā kāpumā savus uzbrukumus varēja veikt tie riteņbraucēji, kuru stiprā puse ir braukšana kalnā augšup.

Ceturtais posms iesākās ar to, ka jau drīz pēc starta no peletona atrāvās četri braucēji. Interesanti, ka viņu vidū bija arī aktīvākā braucēja krekliņa īpašnieks no “Astana” vienības Andrea Guardini. Bēgļu vidū arī atradās atrāvienos nenogurdināmie “Topsport – Vlaanderen – Baloise” pārstāvji - Džefs Van Meirheidžs un Prebens Van Heke (abi atrāvienā bija trešo dienu pēc kārtas). Tāpat kvartetā ietilpa arī “Etixx – Quick – Step” pārstāvis Stijns Vandenbergs. Uzvarot pirmajā starpfinišā, sava aktīvākā braucēja pozīcijas uzlaboja Guardini. Viņš, tāpat kā Džefs Van Meirheidžs, pēc tam atgriezās peletonā, atstājot Van Heki un Vandenbergu divatā. Peletons 34 grādu karstumā ļāva bēgļiem jau pēc 50 kilometriem atrasties vairāk nekā astoņu minūšu vadībā. Lielā grupa droši kontrolēja bēgļu pārsvaru, bet bija skaidrs, ka īstā cīņa par uzvaru posmā un, iespējams, arī kopvērtējumā sāksies “Zaļajā kalnā”. 60 kilometrus pirms finiša vēl abi tā brīža līderi bija sešu minūšu pārsvarā, bet laikam ejot, atstarpe ievērojami saruka. Neilgi pirms izšķirošā kāpuma bija arī otrais starpfinišs. Tajā nepārspēts palika Vandenbergs, bet pie bonusa sekundēm atkal tika arī Guardini, izceļoties no peletona.

Abus bēgļus noķēra mazāk nekā 10 kilometrus pirms finiša – tieši “Zaļā kalna” pakājē. Tad arī sekoja viens notikuma pavērsiens pēc otra. Uzbrukumu veica Valverde, ar kuru kopā bija Tīdžejs Van Garderens, Vinčenzo Nibali un citi. Nedaudz vēlāk uzbruka Nibali, tomēr viņš tika noķerts trīs kilometrus pirms finiša. Pēdējā kilometrā vadībā jau bija - Van Garderens, polis Rafals Majka un “Lampre – Merida” spāņu riteņbraucējs Rafaels Valls. Pēdējos metros līdz finišam Valverde apsteidza Majku. Uzvaru posmā gan izdevās izcīnīt Vallam, bet viņam pēc piecām sekundēm sekoja Van Garderens. Trešais bija Valverde (+00:00:19). Savas pozīcijas zaudēja kopvērtējuma līderis Fabians Kančellara, finišējot vairāk nekā 5 minūtes aiz uzvarētāja.

Gatis Smukulis šoreiz distances laikā vairāk strādāja savu komandas biedru Hoakina Rodrigesa un Daniela Moreno labā. Finišu latvietis šķērsoja 8 minūtes un 21 sekundi aiz uzvarētāja, ierindojoties 79. vietā.Kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem par līderi kļuvis šī posma uzvarētājs Valls. 27 gadus vecais spānis šobrīd par deviņām sekundēm apsteidz ASV sportistu Tīdžeju Van Garderenu, bet trešais pašlaik ir spānis Alehandro Valverde līderim zaudējot 19 sekundes. Līdzšinējais līderis Fabians Kančellara atkritis uz 33. pozīciju. Latviešu riteņbraucējs Smukulis šobrīd 90. (+00:14:47 aiz līdera).

V Vārds Uzvārds Valsts Komanda Rezultāts
1. Rafael Valls Spānija Lampre – Merida 05:46:48
2. Tejay Van Garderen ASV BMC Racing team +00:00:05
3. Alejandro Valverde Spānija Movistar +00:00:19
4. Rafal Majka Polija Tinkoff – Saxo +00:00:22
5. Thibaut Pinot Francija FDJ +00:00:35
6. Rui Costa Portugāle Lampre – Merida +00:00:49
79. Gatis Smukulis Latvija Katusha +00:08:15
V Vārds Uzvārds Valsts Komanda Rezultāts
1. Rafael Valls Spānija Lampre – Merida 05:46:48
2. Tejay Van Garderen ASV BMC Racing team +00:00:09
3. Alejandro Valverde Spānija Movistar +00:00:19
4. Rafal Majka Polija Tinkoff – Saxo +00:00:32
5. Jacques Janse Dienvidāfrika MTN – Qhubeka +00:01:04
6. Louis Meintjes Dienvidāfrika MTN – Qhubeka +00:01:10
90. Gatis Smukulis Latvija Katusha +00:14:47

Izmantotie resursi:lrf.lvBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties