10.07.2014. 21:42
Ceturtdien slavenā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" sestajā posmā uzvaru izcīnīja vācietis Andrē Greipels, bet Latvijas sportists Gatis Smukulis no "Katusha" komandas ieņēma augsto 32. pozīciju.

27 gadus vecais Valkā dzimušais Gatis Smukulis šodien izcīnīja 32. pozīciju, kas ir augstākā vieta viņa karjerā "Tpur de France" sacensībās. Pagājušajā gadā, kad Smukulis debitēja Francijas tūrē, pirmajā posmā izdevās tikt pie 33. vietas. Kopvērtējumā pēc šīs dienas sacensībām Gatis ieņem 144. pozīciju.

Uzvaru šodien svinēja vāciešu riteņbraucējs Andrē Greipels, kurš bija ātrākais finiša spurtā pēc 194 kilometrus garas distances. Greipels finiša sprintā izrādījās ātrāks par norvēģu braucēju Aleksandru Kristofu un francūzi Samuelu Dumolinu. Greipela tautietis Marsels Kitels, kurš uzvarēja trijos no pirmajiem četriem posmiem, šodien pārdūra riepu un nespēja konkurēt par uzvaru.

Tāpat kā Kitels, arī Greipels ir sprintu speciālists, kurš, visticamāk, nebūs pretendents uz uzvaru kopvērtējumā. Parasti par uzvaru kopvērtējumā cīnās kalnu speciālisti, bet kalnu posmi šī gada tūrē vēl nav sākušies. Rītdien sportisti veiks 234,5 kilometrus garu posmu pa līdzenumu.

Kopvērtējuma vadībā arvien ir itāliešu sportists Vinčenco Nibali, kurš izcīnīja uzvaru tūres otrajā posmā.

Kopš šodienas visi nākamie posmi norisināsies tikai Francijas teritorijā.