16.06.2013. 22:18

Šodien noslēdzās daudzdienu velobrauciens "Tour de Suisse". Pēdējā posmā uzvaru kopvērtējumā nodrošināja "Movistar" portugāļu braucējs Rujs Albertu da Košta, savukārt Gatis Smukulis kopvērtējumā atkāpās uz 86.pozīciju.

Pirmajā posmā 8.1 kilometra prologā Gatis Smukulis, no uzvarētāja Kamerona Meiera atpaliekot par 52 sekundēm, ieņēma 96.vietu, bet otrajā posmā 117.2 kilometru garajā distancē bija 63.pozīcijā Otrajā posmā uzvarēja nīderlandietis Bauke Mollema, kurš Smukuli apsteidza par četrām minūtēm un 49 sekundēm. Nākamajos posmos Smukulim 129., 105. un 113.vieta, bet vakar Gatis finišēja 115.pozīcijā.

"Tour de Suisse" pēdējā posmā riteņbraucējiem bija jāmēro 26.8 kilometru distance. Pēc pirmajiem astoņiem posmiem vadībā bija šveicietis Matiass Franks, kurš da Koštu kopvērtējumā apsteidza par 13 sekundēm. Tomēr pēdējā posmā pagājušā gada čempions da Košta uzrādīja ļoti labu laiku, par teju divām minūtēm apsteidzot Franku un triumfējot arī šogad. Matiass kopvērtējumā noslīdēja uz piekto pozīciju, bet no piektās uz otro pacēlās nīderlandietis Bauke Mollema, kuram šodien trešā vieta.

Smukulis šodien ierindojās 44.pozīcijā, bet kopvērtējumā no 84.vietas noslīdēja uz 86. Komandu kopvērtējumā Smukuļa pārstāvētā "Katusha" ieņēma piekto vietu, par 14 minūtēm un desmit sekundēm atpaliekot no uzvarētājas "Astana Pro Team".