21.06.2015. 21:51
Amerikāņu bodibilderis Freds Smols uzvarēja Starptautiskās bodibildinga federācijas (IFBB) profesionālās līgas posmā Dalasā un kvalificējās rudenī notiekošajam "Mr.Olympia" turnīram.

"Mr.Olympia" turnīrā, kuras ir pašas prestižākās sacensības visā IFBB PRO līgas sezonā un viens no leģendārākajiem turnīriem visā sporta vēsturē, var piedalīties tikai tie profesionāļi, kuri ir uzvarējuši kādā no sezonas posmiem vai ieņēmuši pirmās sešas vietas starp labākajiem atlētiem, kuri sezonas laikā nav uzvarējuši.

Freds Smols pēc iepriekšējā gada Olimpijas turnīra nebija izcīnījis nevienu uzvaru, kā arī viņš nebija starp "labākajiem no atlikušajiem", tāpēc uzvara IFBB "Dallas PRO show" Delaveras štatā dzīvojošajam atlētam bija ļoti liels sasniegums. Aiz viņa palika Renaldo Geirijs un Akims Viljamss.

Kopumā gan jāsaka, ka šis turnīrs dalībnieku ziņā nevar tikt uzskatīts par augstas raudzes startu, tāpēc jo īpaši iekrita acīs veterāna Tonija Frīmena astotā vieta 10 atlētu konkurencē. Protams, Frīmenam, kurš ilgus gadus, dēļ savām lieliskajām proporcijām, bija pazīstams kā "X man", pašlaik ir jau 48 gadi, taču pēdējā gada laikā viņa konkurētspēja ir strauji kritusies un, ja vēl pirms pāris gadiem viņš spēja sastādīt konkurenci visai bodibildinga elitei (3. vieta "Arnold's Classic"), tad pašlaik viņam sagādā grūtības iekļūt TOP-6 trešās šķiras turnīros.

Interesanti, ka par nelielu pārsteigumu parūpējās Korejas pārstāvis Kangs Kjun Vons, kurš vēl pirms pusotra gada bija amatieris (un triumfēja Arnolda Švarcenegera vārdā nosauktajā turnīrā ). Šajos startos viņš izcīnīja uzvaru, lai gan arī 96 kg svarā konkurence no kategorijas "dūžiem" izpalika.

Maikls Fergusons uzvarēja šova pludmales bodibildinga sacensībās, Andrea Kalhuna bija labākā figūras nominācijā, bet "Women's Physique" uzvarēja Jaša.

Dienu iepriekš norisinājās vēl viens IFBB PRO līgas turnīrs, kurā uz skatuves kāpa vīriešu un sieviešu "fizīk" kategorija, kā arī bikini meitenes. Bikini nominācijā uzvarāja Andžela Markeza, bet "Physique" sacensībās vīriešiem triumfēja Raiens Hintons, dāmām – Daniela Reardona.

Sportists Valsts
Fils Hīts ASV
Kajs Grīns ASV
Deniss Vulfs Vācija
Šons Rodens ASV
Deksters Džeksons ASV
Rulijs Vinklārs Kirasao
Esa Obiads AAE
Muhameds Ali Bannū Libāna
Viljams Bonaks Nīderlande
Ronijs Rokels Vācija
Abdelazizs Dželali Maroka
Fuads Abiads Kanāda
Huans Morels ASV
Dalass Makarvers ASV
Mamdu Elsbiajs Kuveita
Brendons Karijs ASV
Freds Smols ASV
V Atlēts Valsts P
1. Viktors Martinezs Dominikānas republika 14
2. Brenčs Vorens ASV 13
3. Stīvs Kuklo ASV 11
- Džastins Komptons ASV 11
- Sedriks Makmilans ASV 11
- Džonijs Džeksons ASV 11
7. Breds Rovs ASV 10
8. Evans Centopani ASV 8
9. Roberts Pjotrkevičs Polija 7
10. Makss Čārlzs ASV 5
- ... ... ...

Izmantotie resursi:IFBB Professional LeagueBodybuilding #1 Destination at Muscular...Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties