10.01.2017. 23:29

Madrides apgabala klubs “Fuenlabrada” pirmajā kārtā zaudēja vēl vienai spāņu komandai “Murcia” ar 75:87, savukārt “Gran Canaria” mājās netika galā ar Sašas Obradoviča trenēto Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” – 71:86.

Otrdien “Fuenlabrada” izcīnīja pirmo panākumu, pateicoties trīs ar Latviju saistītu spēlētāju sniegumam. Zviedrs Lude Hokansons, meksikānis Pako Kruss un latvietis Rolands Šmits trijatā guva vairāk nekā pusi komandas punktu!

Izšķiroša nozīme “Fuenlabrada” panākumā bija komandas nodemonstrētajai aizsardzībai otrajā puslaikā. Mājinieki ielaida tikai 23 punktus, kamēr paši sameta 36. Liela loma bija arī uzvarai cīņā par atlēkušajām bumbām (34-26) un labākai precizitātei tālmetienos (11/24 pret 9/32).

Rolands Šmits 25:43 minūtēs sameta 15 punktus (2p 5/6, 3p 1/3, 1p 2/6), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja četrus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 12.

“Gran Canaria” centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks 09:39 minūtēs guva piecus punktus (2p 2/2, 1p 1/2), savāca divas bumbas zem groziem, vienu reizi kļūdījās, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 5.

Hokansons un Kruss uzvarētāju labā sameta pa 16 punktiem katrs. Viens no spēles tiesnešiem bija Ingus Baumanis.