07.03.2015. 23:50
Latvijas basketbolisti sestdien, 7. martā, sacenšas Eiropas valstu nacionālajos čempionātos. Jānis Strēlnieks un "Brose Baskets" izbraukumā izcīnīja 14. uzvaru Bundeslīgā pēc kārtas.

Bambergas “Brose Baskets” izbraukumā uzvarēja “Phoenix Hagen” ar rezultātu 70:57 (19:16, 17:15, 11:18, 23:8). Pirms pēdējām desmit minūtēm bavārieši atradās iedzinēju lomā ar 47:49, taču galotnē sameta par piecpadsmit punktiem vairāk.

Jānis Strēlnieks 27:47 minūtēs guva deviņus punktus (2p 2/3, 3p 1/4, 1p 2/2), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, trīs reizes kļūdījās, saņēma divas personiskās piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 10.

“Brose Baskets” izdevies uzvarēt 14 Bundeslīgas spēlēs pēc kārtas. Pieskaitot panākumu Vācijas kausa izcīņā, bavāriešu rēķinā ir 15 uzvaras 15 spēlēs.

Madrides apgabala klubs “Fuenlabrada” (6-17, #15), pateicoties Endija Panko soda metieniem, pēdējās sekundēs uzvarēja “Sevilla” (6-17, #17) ar rezultātu 82:81 (16:20, 26:22, 18:17, 22:22). Spēlei bija svarīga nozīme, jo abas komandas kopvērtējumā atrodas blakus un cenšas izrauties no izkrišanas zonas. “Fuenlabrada” uzvarēja arī pirmā apļa spēlē viesos – 71:68.

Kristaps Porziņģis 15:38 minūtēs guva četrus punktus (2p 2/2, 3p 0/2), savāca vienu atlēkušo bumbu, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 1.

Fuenlabradas uzbrucējs Rolands Šmits aizvadīja līdz šim labāko spēli ACB līgā. Pirms sestdienas viņa rēķinā bija 14 minūtes un četri punkti 18. kārtas spēlē pret “Bilbao Basket”. Šoreiz Rolands 09:19 minūtēs sameta septiņus punktus (2p 1/1, 3p 1/2, 1p 2/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, divas reizes kļūdījās, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 2.

“Baskonia” (12-11, #8) turpināja virzīties “play-off” virzienā, savā laukumā pārspējot “Morabanc Andorra” (6-17, #16) ar rezultātu 89:74 (21:22, 13:17, 29:11, 26:24). Mājinieki zaudēja pirmo puslaiku – 34:39, taču trešajā ceturtdaļā sameta 29 punktus un ieguva trīspadsmit punktu pārsvaru – 63:50.

Dāvis Bertāns 26:32 minūtēs guva deviņus punktus (2p 0/2, 3p 3/6), klāt pievienojot divas atlēkušās bumbas, vienu bloķētu metienu, vienu pārķertu bumbu, vienu piezīmi un lietderības koeficientu 7.

“Alba Fehervar” (11-12, #7) savā laukumā zaudēja Sombateli komandai “Falco Trend Optica” (14-9, #5) ar rezultātu 102:105 (22:29, 30:25, 18:21, 32:30). Līderpozīcijās atrodas "Atomeromu" (19-4).

Ernests Kalve 34 minūtēs guva 24 punktus (2p 2/4, 3p 3/8, 1p 11/12), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izdarīja četras rezultatīvas piespēles, saņēma trīs piezīmes, izprovocēja četrus pārkāpumus un nopelnīja dalītu labāko lietderības koeficientu 26.

Izmantotie resursi:Beko BBL - StartseiteACB.COMAz MKOSZ hivatalos honlapja átfogó információt...