11.07.2015. 19:30
Eiropas U20 čempionātā Itālijas pilsētā Linjāno šodien Latvijas jaunie basketbolisti pirmā posma pēdējā mačā ar 67:70 zaudēja Izraēlas vienaudžiem, lai gan vēl divarpus minūtes līdz spēles beigām latviešiem bija desmit punktu pārsvars (66:56). Turnīra otrajā posmā Latvijas U20 basketbolisti spēkosies ar A apakšgrupas trim labākajām komandām – Franciju, Beļģiju un Horvātiju vai Itāliju.

Latvijas komanda spēli iesāka ar paviršām kļūdām gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, tādējādi mača 5. minūtē nonākot zaudētājos ar 3:12. Vienīgos punktus pirmajās gandrīz piecās minūtēs ar tālmetienu bija guvis Rolands Šmits, bet kļūdu attiecība bija – septiņas Latvijai, viena Izraēlai. Tomēr pirmās ceturtdaļas otrajā pusē latviešiem izdevās nostrādāt aizsardzībā, bet uzbrukumā divus trejačus pēc kārtas realizēja Dāvis Geks (13:14).

Izraēlieši nespēja gūt punktus gandrīz piecas minūtes un pēc Ervīna Mežnieka tālmetiena Latvijas U20 izlase otrās ceturtdaļas sākumā pirmoreiz spēlē izvirzījās vadībā (16:14). Ceturtdaļas vidū divus trīspunktu metienus pēc kārtas trāpīja Kristaps Gludītis, panākot 23:19 Latvijas komandas labā. Uz to brīdi latvieši no tālās distances bija realizējuši sešus no 12 metieniem, kamēr izraēlieši bija aizmetuši garām visus trīs. Turpinājumā Latvijas izlases uzbrukumā iniciatīvu uzņēmās Šmits, gūstot sešus punktus pēc kārtas (29:23), bet pēc Roberta Pāžes precīzā metiena izraēliešu treneris bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu (31:23). Puslaika pēdējās minūtes gan nebija tik sekmīgas, tomēr vadību latviešiem izdevās nosargāt (33:29).

Trešo ceturtdaļu Latvijas komanda sāka apņēmīgi – aizsardzībā pretinieki nespēja gūt punktus pirmās divarpus minūtes, taču uzbrukumā precīzs bija tikai Šmits, kurš guva sešus punktus pēc kārtas – 39:31. Viņam jau otrā puslaika sākumā bija izdevies savākt double-double - 15 punkti un desmit bumbas zem groziem. Ceturtdaļas vidū Izraēlas jaunie basketbolisti samazināja rezultāta starpību līdz trim punktiem (38:41), piespiežot Arni Vecvagaru pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas nelīdzēja un izraēlieši pat pārņēma vadību (44:43, 46:45), tomēr Šmita tālmetiens pēdējā minūtē ļāva latviešiem pirms pēdējās ceturtdaļas būt vadībā ar 48:46.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā līdera lomu atkal uzņēmās Šmits, gūdams piecus punktus pēc kārtas, bet pēc Rinalda Mālmaņa diviem punktiem rezultāts kļuva jau 58:51 Latvijas komandas labā. Nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz spēles beigām savu ceturto tālmetienu mačā trāpīja Geks, panākot 65:56, taču tad izraēlieši veica 7:1 izrāvienu, pietuvojoties līdz 63:66, bet 21 sekundi līdz finālsvilpei Latvijas izlasei bija vairs tikai +1 (66:65). Mežnieks trāpīja vienu no diviem soda metieniem, bet Izraēla atbildēja ar Naora Šarona trejaci. 13 sekundes līdz spēles beigām Latvijai -1 (67:68). Šmita metiens pēc caurgājiena ir nedaudz neprecīzs, izraēlieši atbild ar diviem precīziem sodiņiem, bet Geka pēdējo sekunžu trīspunktu metiens trāpa pa stīpu...

B apakšgrupas pēdējās kārtas otrajā spēlē Serbijas U20 basketbolisti ar 80:62 uzvarēja Grieķijas vienaudžus, nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā.

Latvija: Šmits 27 (metieni - 9/16, 17 atl.b.), Geks 13, Mežnieks 10, Gludītis 6, Mālmanis 4 (7 atl.b.), Pļavnieks 4, Pāže 2, Engers 1, Lomažs (5 rez.piesp.).Izraēla: Šarons 19, Zalmansons 11 (8 atl.b.), Mors 10, Šučmans 9, Veiss 7 (9 atl.b.), Sorkins 7, Segevs 5, Segals 2.