21.05.2015. 06:18
NBA Austrumu konferences finālsērijas pirmajā mačā "Cavaliers" ar 97:89 pārspēja "Hawks". Astoņus tālmetienus pretinieku grozā salādēja Ērls "Dž.R." Smits, bet Atlantas sastāvā šķietami nopietnas ceļgala traumas dēļ spēli priekšlaicīgi atstāt bija spiests Demārs Kerols.

Atlantas "Hawks" pēc izcilā snieguma regulārās sezonas vidū pavasarī vairs neatgādināja komandu, kura izcīnījusi pirmo vietu Austrumu konferencē, un tikai ar lielām grūtībām pārvarēja "Nets" un "Wizards" pārbaudījumus. Šonakt pirmajās spēles minūtēs pret "Cavaliers" laukumā atkal bija janvāra-februāra "Hawks", rādot ātru un piespēlēm bagātu basketbolu un aktīvi mainoties sedzamajiem aizsardzībā, kas ļāva izrauties vadībā pret "Cavaliers", kuras sastāvā divas piezīmes ātri savāca Lebrons Džeimss.

Tiesa, turpinājumā Atlanta nespēja sev izkārtot labus metienus no distances, savukārt zem groza "Cavaliers" saņēmās un arī izcīnīja vairākas atlēkušās bumbas uzbrukumā. Trīs Ērla Smita tālmetieni un Džeimsa 16 punkti pirmajā puslaikā palīdzēja Klīvlendas komandai izturēt Džefa Tīga (17 punkti puslaikā) ātros caurgājienus un pēc pirmajām 24 minūtēm atrasties neizšķirta pozīcijās.

Trešajā ceturtdaļā spēli no rokām izlaida tiesneši, pieļaujot vairākas situācijas, kad ar piezīmi sodīts neīstais spēlētājs. Cenšoties šīs kļūdas labot, radās jauni nevietā nosvilpi sodi, taču pēc šīm pāris minūtes ilgajām jukām atkal uzliesmoja Dž. R. Smits, kurš iemeta divus sarežģītus tālmetienus, kamēr Atlanta mocījās ar savu metienu precizitāti.

Smits vēl iespaidīgāk nospēlēja pēdējās ceturtdaļas sākumā, un "Cavaliers" izrāvās jau 18 punktu vadībā. "Hawks" centās tikt galā ar Smita uzbrukumiem, viņa segšanā nozīmējot Demāru Kerolu, kamēr Džeimsu nu sedza spēka uzbrucējs Pols Milsaps. Atlantas problēmas kļuva jo lielākas, kad ātrajā uzbrukumā Džeimss un Īmans Šamperts nogāza Kerolu, kurš neveiksmīgi piezemējās un ceļgala traumas dēļ spēli atstāja. Pagaidām vēl nav zināms par viņa dalību turpmākajā sērijā.

Lai arī Džeimss ceturtdaļas vidū atļāvās visai klaji pazoboties par Milsapa centieniem segt viņu uz tālmetiena līnijas, "Hawks" uzbrucējs spēja revanšēties, apturot vairākus caurgājienus pēc kārtas, un kopā ar rezervista Kenta Beizmora aktīvo iesaistīšanos spēlē Atlantai izdevās pietuvoties līdz tikai četru punktu deficītam. Tiesa, šajā atbildīgajā brīdī "Hawks" aizsardzība pēdējā minūtē pajuka uz visām, ļaujot Džeimsam mierīgi triekt bumbu grozā no augšas, kas noveda pie zaudējuma 89:97.

Smits spēli noslēdza ar 28 punktiem un astoņiem precīziem tālmetieniem no 12, kamēr Džeimss izcēlās ar 31 punktu. Zaudētāju rindās Tīgam 27 punkti, bet visa Atlantas komanda uzbruka vāji no tālās distances, realizējot tikai četrus no 23 tālmetieniem.

Sērijā līdz ar to rezultāts 1:0 Klīvlendas labā, bet nākamā spēle paredzēta parīt.