01.08.2014. 00:22
Latvijas komandas "Rietumu – Delfin" riteņbraucējs Andris Smirnovs izcīnījis augsto otro vietu UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciena "Dookola Mazowsza" ceturtajā posmā 220 kilometru garajā distancē. Par posma uzvarētāju kļuva viens no vadošajiem Dānijas riteņbraucējiem Alekss Rasumussens.

Ceturtdienas pēcpusdienā Polijā turpinājās 57. "Dookola Mazowsza" daudzdienu velobrauciens. Ceturtajā posmā vairāk nekā 100 riteņbraucēji aizvadīja 220 kilometru garu distanci ar vairākiem kāpumiem tajā.

Lai arī distance bija ļoti gara, tomēr nopietni atrāvieni netika pieļauta, jo aktīvi brauca arī peletons, kurā esošo komandu riteņbraucēji nedeva iespēju izveidoties dienas atrāvienam. Sportistiem vienā no posmiem nopietnu pārbaudījumu sagādāja arī spēcīgais lietus. Tuvojoties finišam, vadībā atradās divi riteņbraucēji, kuru pārsvars pār sekotāju grupu pārsniedza vienu minūti. Tad savu vārdu teica "Rietumu – Delfin" sportists Andžs Flaksis, kurš kopā ar vēl vienu no dalībniekiem, arī atrāvās no pamatgrupas. Latvijas sportistam izdevās noķert abus līderus un arī atrauties no sava līdzbraucēja. Andžs pilsētas apļos bija viens pats līderpozīcijās, tomēr viņam strauji tuvojās peletons, kurā aktīvi bija Polijas vadošās vienības "CCC Polsat" pārstāvji. Flaksis pilnībā tika noķerts vien pāris kilometrus pirms finiša.

Bija skaidrs, ka uzvarētājs varētu tikt noskaidrots finiša spurtā. Neilgi pirms tā daļa riteņbraucēji iekļuva kritienā vienā no sadalošajiem ceļa posmiem. Šis izrādījās arī svarīgs pavērsiens cīņā par visaugstākajām vietām, jo viena daļa sportistu aizkavējās pie kritiena, kamēr citi, braucot saliņai par otru pusi no tā sekmīgi izvairījās. Finiša spurtu kā pirmais uzsāka raut pazīstamais dāņu velosportsits Alekss Rasmussens, kuram turpat sekoja „Rietumu – Delfin” komandu pārstāvošais ventspilnieks Andris Smirnovs.

Šādā secībā abi arī finišēja. Bijušajam Pro tour riteņbraucējam Rasumussenam pirmā vieta, kamēr Andrim Smirnovam augstā otrā pozīcija un vērtīgie UCI punkti. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa slovāks Maros Kovičs.

No pārējiem "Rietumu – Delfin" komandas riteņbraucējiem sekotāju grupā finišēja Andris Vosekalns, kuram 49. vieta. Neskatoties uz aizķeršanos kritienā, 69. bija Sergejs Papoks, 78. pozīcija Andžam Flaksim. Tikmēr veselības problēmu dēļ no velobrauciena izstājās Armands Bēcis, kā arī jau iepriekšējos posmos kritienu piedzīvojušais Emīls Liepiņš.

Kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem līderis ir "CCC Polsat" pārstāvis Jaroslavs Marjičeks, kurš par 16 sekundēm apsteidz savu tautieti no citas poļu vienības "BDC Marcpol" Eriku Latonu. Trešais, līderim zaudējot 23 sekundes, ir vēl viens "BDC Marcpol" pārstāvis Mateus Komars.

No "Rietumu – Delfin" velosportistiem kopvērtējumā visaugstāk atrodas Andris Smirnovs, kuram 39. vieta, 57. ir Sergejs Papoks, bet Andrim Vosekalnam un Andžam Flaksim attiecīgi 66. un 67. pozīcija.Piektdien riteņbraucējus sagaida 140 kilometru garais piektais posms.

V Vārdsa Uzvārds Komanda
1. Alex Rasmussen Riwal Cycling team
2. Andris Smirnovs Rietumu – Delfin
3. Maros Kovic Dukla Trencin Trek
49. Andris Vosekalns Rietumu – Delfin
69. Sergejs Papoks Rietumu – Delfin
78. Andžs Flaksis Rietumu - DelfinOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties