17.07.2016. 16:22
23. Saulkrastu kokteilī, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO OPEN 2016 3. posms, uzvaru svinēja Toms Šmēdiņš ar Aleksandru Soloveju, kuriem ceļš līdz finālam bija par vienu spēli vieglāks, jo ar ceturto numuru izlikto Toma Šmēdiņa un Aleksandra Soloveja pretinieki Viktors Koržeņevičs un Uģis Puķītis astotdaļfinālā laukumā neizgāja. Toties ceturtdaļfinālā nācās tikt galā ar Ruslana Sorokina un igauņa Kristo Kollo ambīcijām, kuri te bija izlikti ar 5. numuru, - 2:0 (21:18, 21:17).

Lai nokļūtu līdz pusfinālam, vieglāku ceļu iepriekšējā dienā ar uzvaru grupā pret turnīra pirmo duetu Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu bija nobruģējis Artis Caics un Arnis Tunte. Turnīrā tikai ar 17. numuru izliktie pludmales volejbolisti interesantā cīņā ar 2:1 (18:21, 21:17, 15:12) vinnēja citus turnīra melnos zirdziņus Ingaru Ivanovu un Edvartu Buividu, kas bija izlikti ar 22. numuru, bet ceturtdaļfinālā – arī  Dāvi Nātriņu un Gintu Antomu. Ar sesto numuru izsētie Sandris Andrejevs un Ģirts Glāzers ar 2:0 (21:18, 21:8) sagrāva Raimondu Vilmani un Kasparu Salmiņu un nedaudz negaidīti ar 2:1 (21:18, 16:21, 25:23) – arī Saulkrastos ar trešo numuru izliktos Armandu Āboliņu un Tomu Benjavu. Visbeidzot Pļaviņš ar Regžu paši savas vainas dēļ (zaudētais mačs grupā) bija nokļuvuši zarā ar spēcīgiem pretiniekiem. Izskatījās, ka zaudējums abus bija maksimāli mobilizējis. Astotdaļfinālā tika svinēta pārliecinoša uzvara pār iepriekšējā posma uzvarētāju Arnu Rumševicu un Robertu Juhņeviču – 2:0 (21:16, 21:17), bet ceturtdaļfinālā – pār iepriekšējo divu Saulkrastu kokteiļa turnīru uzvarētājiem Edgaru Toču un Rihardu Finsteru – 2:0 (21:14, 21:16).

Jau astotdaļfinālā apstājās lietuvieši Gilberts Kerpe un Aurims Mazurs, kas ar 1:2 (17:21, 21:16, 13:15) zaudēja Točam un Finsteram, Daniels Nātriņš un Arnis Mileiko, kas ar 0:2 (13:21, 16:21) piekāpās Āboliņam un Benjavam, Sandris Kalniņš ar Kārli Rutmani bija spiesti piekāpties Sorokinam un Kollo ar 0:2 (17:21, 17:21), bet Oskars Puga un Kristaps Punculis finišēja pēc zaudējuma Nātriņam un Antomam – 1:2 (34:32, 15:21, 10:15).

Pusfinālā uzvaras svinēja rangu tabulā augstākstāvošie. Caics ar Tunti otrajā setā gan ļoti gribēja pagarināt spēli vēl par vienu setu, taču ar 0:2 (16:21, 25:27) bija spiesti piekāpties Šmēdiņam un Solovejam. Arī otrā pusfinālā viens no setiem ievilkās. 1. setā ar 4:0, 6:1, arī ar 17:12 pēc Pļaviņa eisa vadībā izvirzījās turnīra galvenie favorīti, taču pēc Andrejeva netveramas serves lielajā vējā, Pļaviņa kļūdas, uzbrūkot pēc pirmās piespēles un Regžas palikšanas Glāzera blokā tapa 19:19. Vēl pēc brīža pēc Glāzera uzbrukuma pirmoreiz vadībā ar 21:20 jau bija viņš ar Andrejevu. Tomēr seta galotni vinnēja duets, kas spēja bumbu dabūt līdz smiltīm pretinieka laukuma pusē, punktu pieliekot Pļaviņam. 2. sets jau ritēja pēc Regžas un Pļaviņa noteikumiem – 2:0 (24:22, 21:15).

Jau divas stundas vēlāk prožektoru gaismā Sandrim Andrejevam un Ģirtam Glāzeram vēlreiz bija jādodas laukumā, lai cīnītos par 3. vietu ar Tunti un Caicu. Pusfinālā likās, ka Andrejeva un jo īpaši Glāzera spēki sestdien ir galā, taču finālā par 3. vietu, pretiniekiem servējot pa Tunti un Glāzeru, 1. setā labāki izrādījās tieši viņi, uzvarot Caicu un Tunti ar 21:18.

Arī 2. setā pēc pāris neveiksmīgām serves uzņemšanām Caica izpildījumā un kļūdām abu dueta pārstāvju uzbrukuma sitienos Glāzers ar Andrejevu panāca 8:3 savā labā. Likās, ka uzvarētājs šajā setā un spēlē jau zināms, taču vairākkārt kļūdoties Glāzeram uzbrukumā, Caicam nobloķējot Glāzeru un vēl paveicoties uzbrukumā, tika panākts neizšķirts – 9:9! No šī brīža jau noteikumus laukumā rakstīja mazie nazīši Caics ar Tunti un revanšējoties ar tādu pašu rezultātu, kā tika zaudēts 1. setā, – 21:18.

3. sets sākās punkts punktā, pussoli priekšā esot Glāzeram ar Andrejevu. Un tomēr pēc 5:5 Glāzers, kurš visu dienu bija cīnījies ar pretinieku servēm un uzbrucis, noplīsa. Arī vējš palīdzēja sist autā pāri gala līnijai – 5:7, bet paņemtais pārtraukums nelīdzēja. Pēc Tuntes uzbrukuma izcīnīto 11:6 pārsvaru Caics ar Tunti prata pārvērst uzvarā, bet simboliski spēli ar servi tīklā pabeidza Glāzers – 2:1 (18:21, 21:18, 15:9) Caica un Tuntes labā. Jāpiebilst, ka arī Andrejevam ar Glāzeru 4. vieta ir šosezon vēl nebijis panākums, taču arī 3. vieta šoreiz bija rokas stiepiena attālumā.

“Turnīrs izdevās jau no pirmās spēles,” notikušo Saulkrastos pēc mača komentēja Arnis Tunte. “Bija pareizā attieksme, bet pēc uzvaras pār Pļaviņu un Regžu tikām labā zarā. Mačā par 3. vietu no sākuma bijām pārāk stresaini, taču 2. setā pēc 3:8 sākām spēlēt brīvi, lasījām punktus, un pretinieki bija noguruši. Nav pirmā reize, kad nograužam savus pretiniekus mača beigās. Ar prožektoriem tumsā spēlēt reizēm bija tā, ka bumbu nevarēja redzēt un nācās paļauties uz izjūtām, taču domāju, ka būs sliktāk.”

“Viss sakrita par labu mums pirmajā mačā pret Pļaviņu un Regžu,” piebilda Artis Caics. “Ticējām, ka varam labi spēlēt. Ļoti grūti bija fiziski, taču lēnām garā iekustējāmies. Par mūsu kopāspēlēšanu sazvanījāmies jau ziemā, bet tagad mums ir trīs treniņi nedēļā. Jūlija beigās gan jau sāksies treniņi Latvijas izlasē zāles volejbolā.”

Arī fināls par 1. vietu attaisnoja daudzo līdzjutēju cerības Saulkrastu Jūras parkā, dāvājot trīs setu cīņu. 1. setā izšķirošais bija brīdis seta vidū, kad no 13:12 Šmēdiņa un Soloveja labā septiņus(!) punktus pēc kārtas guva Pļaviņš un Regža. Sākumā kļūdu sērija bija Solovejam, pēc tam to turpināja Šmēdiņš. Vēl gan uz apspriedi malā bija spiesti iet arī Haralds ar Mārtiņu, taču sešu punktu handikapu viņi neiztērēja – 21:18 viņu labā.

2. sets gan sākās ar rezultatīvu Pļaviņa sitienu, taču drīz vien priekšā jau bija Solovejs/Šmēdiņš – 5:2 un 10:3. Šoreiz bija Regžas laiks kļūdīties, un tuvāk par triju punktu deficītu ar tik daudzām kļūdām tikt nebija iespējams – 8:11, 8:15 un 13:16 pēc diviem pēc kārtas Regžas blokiem. Seta beigās arī Pļaviņš nebija glābējs, sitot autā – 15:21.

Arī 3. setā omulīgāk jutās Šmēdiņš ar Soloveju, kuri pēc pāris Soloveja blokiem un Regžas kļūdām uzbrukumā ieguva vadību ar 6:4 un 10:5 un varēja atļauties pajokot ar skatītājiem pretinieku pieprasītajā pārtraukumā, kad rezultāts bija 8:5 Toma un Sašas labā. Vienubrīd gan šķita, ka var atkārtoties iepriekšējā posma scenārijs, kad finālā tika izsēta vadība pret lietuviešiem. Pēc 13:7 divreiz eisus pa Šmēdiņu trāpīja Regža, vēl reizi Toms slikti uzņēma vēja brīžiem fantastiskās trajektorijās pūsto bumbu, un pārtraukumā Toms ar Soloveju vairs nesmaidīja – tikai 13:11 viņu labā. Varēja būt arī 13:12, bet atkal pēc Šmēdiņa slikti uzņemtas serves pāri tīklam lidojošo bumbu autā izsita Regža... Nākamajā bumbas izspēlē nesapratās Pļaviņš ar Regžu, un fināls beidzās ar Toma Šmēdiņa un Aleksandra Soloveja uzvaru ar 2:1 (18:21, 21:15, 15:11) un dueta otro uzvaru šā gada Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO OPEN 2016 posmā.

“Dramatisks fināls sanāca,” pēc cīņas atkal smaidīt varēja Toms Šmēdiņš. “Pirmajā setā paši sakļūdījāmies un atdevām daudzus punktus pēc kārtas. Saša vēl labi uzservēja, bet bija grūti sasmelt izlieto ūdeni. 2. setā jau mēs labi servējām un spēlējām taktiski labāk. Sanāca viegla uzvara setā. Savukārt 3. setā labi, ka atrāvāmies, jo tad nereāli uzservēja Regža, un labi, ka tā vēl viss beidzās.” “Tik ilgi gaidīju šo iespēju – vinnēt šajās sacensībās,” laimīgs pēc mača bija arī Aleksandrs Solovejs. “Beidzot esmu vinnējis Saulkrastu kokteilī.” Ar Toma solījumu tagad kausu atrādīt draugiem un Sašas nolūku – braukt mājās izgulēties – beidzās pasākuma sportiskā puse, bet līdzjutējiem ballīte turpinājās līdz rīta gaismai.

Šosezon Latvijas čempionātā ERGO OPEN 2016 pludmales volejbolisti sacenšas sešos posmos. Skatītāji Latvijas čempionāta posmus vīriešu un sieviešu duetiem varēs vērot arī Jūrmalā, kur no 22. līdz 24. jūlijam notiks arī čempionāta fināls, un augusta sākumā Alūksnē.

Jau ceturto gadu Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors ir apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta Jūrmalas un Alūksnes pilsētas domes.