04.09.2016. 19:58
Slovēnijas hokeja izlase svētdien dramatiskā mačā Minskā notikušajā 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra izšķirošajā mačā ar 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 1:0) pārspēja Baltkrieviju un ieguva ceļazīmi uz Olimpiādi.

Mača laikā slovēņi izvirzījās vadībā ar 2:0, kad divus vārtus vairākumā iemeta Roks Tičars, tomēr otrās trešdaļas izskaņā Andrejs Stepanovs vienus vārtus atguva. Stepanovs vēlreiz bija precīzs 52.minūtē, tādējādi panākot izlīdzinājumu.

Pamatlaika turpinājumā un arī pagarinājumā neviena izlase vārtus neguva, tāpēc uzvarētājs un olimpiskās ceļazīmes ieguvējs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā, kur panākumu slovēņiem nodrošināja tieši Tičars.

Slovēnijas hokejisti olimpiskajās spēlēs piedalīsies tikai otro reizi vēsturē. Pirms diviem gadiem Sočos šī komanda spēja iekļūt ceturtdaļfinālā.

Tikmēr otrā D apakšgrupas mačā, kas gan pilnībā neko neizšķīra Dānija, kuras sastāvā ir vairāki Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji ar 5:2 (1:1, 2:0, 2:1) uzvarēja Poliju.

D apakšgrupas kopvērtējumā ar astoņiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja Slovēnija, bet no tās par punktu atpalika Baltkrievija. Savukārt Dānija ieguva trīs punktus, kamēr poļiem nācās palikt bez uzvarām un izcīnītiem punktiem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pie olimpiskās ceļazīmes svētdien tika arī Norvēģijas izlase, savā laukumā notikušā kvalifikācijas turnīra izšķirošajā spēlē ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pārspējot Franciju.

Šī mača rezultātu 22.minūtē gan atklāja Francijas izlases hokejists Joriks Trejē, bet tikai piecas minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Matss Cukarello.

Savukārt uzvaru nesošos vārtus, kas vienlaicīgi Norvēģijai nodrošināja ceļazīmi uz Olimpiādi, 58.minūtē guva Matīass Nurstebē.

Vēl vienā F apakšgrupas mačā svētdien Kazahstāna ar 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) pieveica Itāliju, bet šī cīņa abām komandām neko daudz neizšķīra.

Šīs grupas kopvērtējumā trīs spēlēs septiņus punktus ieguva Norvēģija, kam ar pieciem punktiem sekoja Francija un Kazahstāna, bet Itālija guva vienu punktu.

Šobrīd par olimpisko ceļazīmi cīnās arī Latvijas hokejisti, kuri svētdien savā laukumā aizvada izšķirošo maču pret Vāciju.

Ar sešiem punktiem divās spēlēs Latvija un Vācija ir E apakšgrupas līderes, bet Austrija ieguva trīs punktus trīs mačos, kamēr Japāna cieta trīs neveiksmes.

Phjončhanas olimpisko spēļu dalībnieki tika noteikti jau pēc 2015.gada pasaules čempionāta - četrgades prestižākajam notikumam automātiski kvalificējās astoņas labākās tā brīža Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) ranga izlases, kā arī sacensību rīkotāja Dienvidkoreja. Savukārt pārējās trīs komandas šonedēļ tiek noskaidrotas trijos kvalifikācijas turnīros, ko rīko rangā augstāk esošās komandas.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana