10.05.2015. 23:50
Uzvaru pasaules čempionāta hokejā A apakšgrupas mačā svētdien izcīnīja Čehijas valstsvienība, kas ar 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) pārspēja Vācijas izlasi, bet B apakšgrupā zaudējumu piedzīvoja Slovēnija, kurai augstākā divīzija būs jāatstāj.

Pateicoties panākumam, Čehija ir nodrošinājusi vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, bet Vācija, neizcīnot punktus šajā mačā, zaudēja cerības piedalīties cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā.

Lai gan aktīvāk A apakšgrupas cīņas pirmo periodu iesāka čehi, tomēr vadībā izvirzījās Vācijas izlase, kad septītajā spēles minūtē precīzs bija Daniels Pjeta. Tomēr pēc sešām minūtēm Mihals Vondrka panāca mājiniekiem neizšķirtu un pirmais periods noslēdzās ar rezultātu 1:1.

Otrās trešdaļas ceturtajā minūtē Vāciju vadībā izvirzīja Mihaels Volfs, bet pēc divām minūtēm izlīdzinājumu panāca Petrs Koukals. Otrā perioda septītajā minūtē tika nopelnīts pirmais noraidījums cīņā, kad uz sodīto soliņa devās Vācijas komandas spēlētājs. To pēc pusminūtes izmantoja čehu hokejisti, kuri, pateicoties Jakubam Vorāčekam, panāca vadību.

Kad līdz trešās trešdaļas beigām bija palikušas vien četras minūtes, mājinieku komandā ar precīzu metienu izcēlās leģendārais Jaromirs Jāgrs. Divas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām Vācija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet cīņas rezultātu tas neizmainīja, un uzvaru ar 4:2 svinēja Čehija.

Tikmēr vēlajā A apakšgrupas spēlē Kanāda ar 7:2 (2:1, 3:0, 2:1) pārspēja Šveices valstsvienību.

Cīņas rezultātu jau mača 53 sekundē atklāja kanādietis Tailers Segīns, bet pēc piecarpus minūtēm rezultātu izlīdzināja Moriss Trakslers. Kad līdz pirmā perioda beigām bija palikušas 18 sekundes, Kanādu vadībā izvirzīja uzbrucējs Nātans Makkinons.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē Ārons Ekbleds panāca kanādiešiem divu vārtu pārsvaru. Tāpat kā pirmā, arī otrā perioda pēdējā minūtē šveiciešiem bija īpaši neveiksmīga, jo tajā tika zaudēti divi vārti, kad precīzi bija hokeja dzimtenes pārstāvji Džordans Eberle un Koudijs Īkins.

Trešo trešdaļu apņēmīgāk iesāka šveicieši, kuru labā vienus vārtus atguva Damjēns Bruners, bet pēc desmit minūtēm četru vārtu pārsvaru atjaunoja kanādietis Šons Koturjērs. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Klods Žirū guva jau septītos vārtus "kļavas lapu" labā, panākdams 7:2.

Šīs apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar sešās spēlēs maksimāli iekrātajiem 18 punktiem ir Kanāda, bet no tās par diviem punktiem atpaliek Zviedrija un Čehija. Tikmēr deviņi punkti ir Šveicei, bet seši punkti ir Vācijai, kam ar četriem punktiem seko Latvija. Pa trim punktiem tikmēr iekrājušas Francija un Austrija.

Tikmēr B apakšgrupas mačā ASV izlase svētdien ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) pieveica Slovēnijas hokejistus.

Pirmajā periodā divu vārtu pārsvaru amerikāņiem panāca Nelsons Broks, bet nākamajā trešdaļā Slovēnijas valstsvienība vienus vārtus atguva, kad precīzs bija Alešs Mušičs. Savukārt jau trešā perioda sākumā Džeiks Eihels atjaunoja amerikāņiem divu vārtu pārsvaru.

Lai gan pēdējās pamatlaika minūtēs slovēņi divas reizes nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr cīņas rezultātu tas nemainīja un uzvaru ar 3:1 izcīnīja ASV valstsvienība.

Vēlajā B grupas spēlē Krievija ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Slovākijas hokejistus.

Mačā pirmie vadībā nonāca slovāki, kad cīņas sestajā minūtē precīzs bija Tomāšs Kopeckis, bet otrā perioda astotajā minūtē rezultātu izlīdzināja Sergejs Mozjakins. Kad trešajā periodā komandas bija aizvadījušas vien minūti, Krievijas valstsvienību vadībā izvirzīja Vladimirs Tarasenko. Tomēr trešās trešdaļas vidū rezultāta tablo vēstīja jau neizšķirtu 2:2, jo Slovākijas izlases rindās ar precīzu metienu izcēlās Marians Gaboriks.

Atlikušajā perioda daļā vārti netika gūti un uzvarētāja noskaidrošanai komandām bija jāaizvada piecu minūšu papildlaiks, kura trešajā minūtē Krievijai uzvaru ar 3:2 atnesa Artēmijs Panarins.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, bet Krievijai par vienu punktu mazāk. Somijai ir 12 punkti, bet par diviem punktiem mazāk ir Baltkrievijai, kamēr astoņus iekrājusi Slovākija. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem sešos mačos ieņem Norvēģija, bet četri punkti ir Dānijai. Savukārt Slovēnija sešās cīņās pie punktiem vēl nav tikusi.

Slovēnija nav spējusi saglabāt vietu elitē jau kopš 2005.gada, regulāri atstājot spēcīgāko sabiedrību un pēc tam nākamajā gadā izcīnot tiesības tajā atgriezties.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet Slovēnija un A grupas vājākā komanda būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.