01.07.2017. 18:03

Ceļā līdz finālam Latvija izcīnīja piecas uzvaras piecās spēlēs – trīs regulārajā turnīrā un divas izslēgšanas spēlēs, attiecīgi, ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Turnīra pēdējā mačā Latviju gaidīja 2015. gada pasaules čempionāta elites divīzijas dalībniece – Slovēnijas izlase. Regulāro turnīru komanda pabeidza pirmajā vietā savā grupā, izcīnot uzvaras visos trijos mačos ar vārtu attiecību 29:5 (Latvijai savā grupā – 29:11).

Izšķirošo spēli izlases vārtos uzsāka Renārs Kazanovs, kurš tika pārspēts jau pēc 63 sekundēm pēc starta iemetiena – Matevzs Ermans atklāja rezultātu – 1:0. Trešās minūtes izskaņā Jure Sotlars panāca 2:0, uz ko Latvija nekavējoties atbildēja ar Rustama Begova vārtiem – 2:1. Slovēņi ātri atjaunoja divu vārtu pārsvaru – Miha Bruss trešo reizi pārspēja Kazanovu – 3:1, bet mazāk nekā pēc minūtes Gatis Sprukts atkal samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 3:2. Pieci vārti ietilpa sešās spēles minūtēs un līdz pirmā perioda beigām rezultāts vairs nemainījās.

Ja pirmajās 12 minūtēs visi vārti tika gūti vienādos sastāvos, tad otrajā ceturtdaļā savu spēku demonstrēja abu vienību vairākuma brigādes – Slovēnija 45 sekunžu laikā izmantoja skaitlisko pārsvaru un Alešs Faidiga guva komandas ceturtos vārtus - 4:2, savukārt Latvijai pietika ar 11 sekundēm, lai realizētu vairākumu - Aleksandrs Galkins atkal samazināja deficītu līdz vieniem vārtiem. Pirmajā puslaikā panākt pretiniekus neizdevās un pēc 24 minūtēm rezultāts bija 4:3.

Spēles otro pusi vārtos iesāka Kristaps Krūze, tomēr arī viņš izradījās bezspēcīgs pret slovēņu uzbrukumu – divarpus minūtes vārtsargs spēja palikt "sausā", pirms viņa sēriju aprāva Gregors Koblars - 5:3, kuru atbalstīja Blažs Tomazevičs – 6:3.

Noslēdzošajā ceturtdaļā komandas nomierinājās un vārti vairs netika gūti. Divarpus minūtes līdz sirēnai Krūze devās uz soliņu, nomainoties pret piekto laukuma spēlētāju. Atspēlēt trīs vārtus tik īsā laika posmā neizdevās, Latvija piedzīvoja zaudējumu finālā un palika pirmajā divīzijā, savukārt Slovēnija izcīnīja tiesības spēlēt pasaules skrituļhokeja elitē.

Par Latvijas izlases rezultatīvāko spēlētāju šajā turnīrā kļuva uzbrucējs Rustams Begovs, kurš sešās spēlēs guvis 12 vārtus un atdevis 5 piespēles.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam: Rustams Begovs, Vladislavs Koniševs, Artūrs Batraks, Aleksandrs Galkins, Jānis Golubovičs, Andris Siksnis, Edgars Kurmis, Rūdolfs Maslovskis, Rūdolfs Prūsis, Olafs Aploks, Gatis Sprukts, Artjoms Ogorodņikovs, Sandis Zolmanis, Renārs Kazānovs un Kristaps Krūze. Galvenais treneris: Oļegs Sorokins

Izmantotie avoti:DIVISION I

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601