01.09.2013. 10:19
Gaidāmā Eiropas čempionāta finālturnīra mājiniece Slovēnijas basketbola izlase pēdējā pārbaudes spēlē pirms oficiālā turnīra sākuma sestdien Ļubļanā ar rezultātu 65:70 atzina vicečempiontitula aizstāvētājas Francijas pārākumu.

Francija atradās vadībā lielāko spēles daļu, taču, sākoties pēdējai minūtei, slovēņi bija pietuvojušies līdz viena precīza metiena atstatumam (63:65). Pēdējā minūtē Antuāns Dio iemeta trejaci un Nikolā Batums pievienoja divus punktus no brīvmetienu līnijas, ļaujot frančiem triumfēt ar 70:65.

24 gadus vecais četras sezonas NBA pavadījušais centrs Aleksi Ažinsā uzvarētāju labā guva 17 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. Lielākā Francijas zvaigzne Tonijs Pārkers pievienoja 14 punktus. Mājiniekiem Gorans Dragičs sameta 18 punktus.

"Mums ir laba komanda. Domāju, esam gatavi," par komandas gatavību Eiropas čempionātam optimistiski noskaņots bija Batums. "Esam nospēlējuši pāris labas pārbaudes spēles, pret Spāniju un tagad pret Slovēniju. Mums ir iespēja paveikt ko labu. Mūsu mērķis būs iet līdz galam un tikt pie zelta medaļām."

Francija turnīru uzsāks A grupā, cīnoties ar Ukrainas, Lielbritānijas, Vācijas, Izraēlas un Beļģijas komandām. Slovēnijai C grupā pretī stāsies Polija, Spānija, Horvātija, Čehija un Gruzija.

Francijai un Slovēnijai šī bija pēdējā pārbaudes spēle pirms čempionāta, bet vispār pēdējā testa cīņa paredzēta šovakar, kad Lietuva Kauņā pārbaudīs savu un gruzīnu gatavību čempionātam.