06.01.2015. 01:21
Pasaules čempionātā U20 hokejā Kanādā Slovākijas izlase ar 4:2 pārspēja Zviedrijas jauniešus, izcīnot bronzas medaļas. Uz goda pjedestāla Slovākijas juniori kāpa tikai otro reizi valsts vēsturē.

Slovākija pusfinālā bija ar 1:5 piekāpusies Kanādas izlasei, taču tā tomēr bija spēle, kas liecināja nevis par slovāku vājumu, bet tās pretinieku spēku. Vietējie Kanādas līdzjutēji pēc spēles arī ar ļoti atzinīgiem aplausiem pavadīja slovāku vārtsargu Denisu Godlu, kurš stājās vārtos arī šonakt pret Zviedriju. Zviedri bija uzvarējuši pirmajās piecās turnīra spēlēs, taču vakar visai blāvi nospēlēja pret Krieviju un zaudēja 1:4.

Slovāki jau pašā sākumā parādīja, ka pastarīšu birku sev pie krūtīm nevēlas piespraust un pirmajās četrās minūtēs izvirzījās vadībā 2:0! Vispirms zviedru kļūdu izmantoja Dāvids Šoltēss, bet pēc tam skaistus vārtus guva Mislavs Rosandičs. Zviedrija izmantoja pusminūtes pārtraukumu un nedaudz nomierinājās pēc sliktā sākuma, un līdz perioda izskaņai uz rezultāta tablo bija atjaunots līdzsvars, proti, 2:2, turklāt bija arī laba iespēja trešajiem vārtiem, taču slovāki izturēja pusotru minūti mazākumā pieci pret trīs.

Otrā perioda vidū Slovākijas izlase nogādāja ripu Zviedriajs vārtos, taču mirkli pirms tam bija atskanējusi tiesneša svilpe, kas piesprieda divas soda minūtes Rosandičam. Lai arī ripu vairāk kontrolēja skandināvi, Slovākijas izlase periodā izdarīja divreiz vairāk metienu (13:6), taču pašā izskaņā ļoti rupji nospēlēja zviedrs Juliuss Bergmans. Augumā raženais aizsargs cīņā pie vārtiem aiz kakla saķēra un uz aizmuguri parāva Patriku Kojšu, kurš no ledus piecēlās tikai pēc krietna brītiņa, bet Bergmans saņēma pelnītu 5+20.

Mazākumā zviedriem izdevās izturēt gandrīz trīs minūtes, taču Pavols Skalickis tomēr spēja atgriezt vadību Slovākijas rīcībā. Laika pamazām palika arvien mazāk, un Zviedrijas centieni panākt neizšķirtu ar sekmēm nevainagojās. Vēl sliktāk, ļoti agri vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, un Slovākija tika pie ceturtā vārtu guvuma, dzēšot Zviedrijas cerības atspēlēties. To paveica Kojšs, bet ar trešo rezultatīvo piespēli šajā mačā atzīmējās Prāgas "Sparta" spēlētājs Martins Rēvajs.

4:2, un Slovākijas juniori otro reizi vēsturē ieguva pasaules čempionāta medaļas. Iepriekšējo reizi tas tika izdarīts 1999. gadā, kad Slovākija arī ieguva bronzu un arī toreiz izšķirošajā mačā ceturtajā vietā tika atstāta Zviedrija. Savukārt 3:00 šonakt sāksies lielais fināls - Kanāda pret Krieviju.

Zviedrija-Slovākija 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)Vārti: 2:43 Šoltēss (Lantoši) 0:1 3:22 Rosandičs (Rēvajs, Skalickis) 0:2 10:22 Nīlanders (Holmstrēms, Aho) 1:2 16:12 Lūks (Ēns) 2:2 42:52 Skalickis (Rēvajs, Černāks) (vair.) 2:3 59:04 Kojšs (Rēvajs) (t.v.) 2:4Metieni: 28:28Soda minūtes: 29:6Vārtsargi: Deniss Godla - Līnuss Sēderstrēms