15.06.2016. 17:52
Gūstot divus skaistus vārtus, pirmo uzvaru Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā trešdien Lillē (Francija) izcīnīja Slovākijas futbola valstsvienība, kas A apakšgrupas mačā ar 2:1 (2:0) pieveica Krievijas izlasi.

Spēles pirmajās minūtēs laukumā risinājās līdzvērtīgu sāncenšu spēkošanās. Pirmo reālo vārtu gūšanas momentu 28. minūtē izveidoja Krievijas futbolisti, kad pretuzbrukumā nedaudz garām vārtiem no tālas pozīcijas sita Fjodors Smolovs.

Četras minūtes vēlāk teicami Mareka Hamšīka tāli piespēlēto bumbu pretinieka soda laukumā apstrādāja Vladimirs Vaiss. Viņš nomānīja divus Krievijas izlases aizsargus un sita precīzi vārtu tālajā stūrī.

Šķita, ka puslaika pārtraukumā komandas dosies, kad ar rezultātu 1:0 vadībā atrodas Slovākijas valstsvienība, taču tā nedomāja Hamšīks, kas pēc lieliskas Vaisa piespēles 45. minūtē panāca dubultu pārsvaru. Viens no slovāku līderiem pēc individuāli veiksmīgām darbībām nolika bumbu pa sitienam un no asa leņķa trieca to augšējā tālajā stūrī, gūstot vienus no līdz šim skaistākajiem vārtiem čempionātā.

Otrā puslaika sākumā Krievijas komanda centās izdarīt spiedienu, meklējot labākās izdevības uzbrukumā. Tā kā Slovākijas izlasi rezultāts apmierināja, tā vairāk koncentrējās sniegumam aizsardzībā. Tomēr 80. minūtē nesen uz maiņu nākušais Deniss Glušakovs no vārtu priekšas, izdarot sitienu ar galvu, rezultāta starpību samazināja līdz minimumam.

Mača baigu daļā Slovākijas izlases spēle pajuka. Tā veltīja visas pūles, lai nosargātu sev labvēlīgo rezultātu, kas arī izdevās, slovākiem tiekot pie pirmā panākuma turnīrā.

B apakšgrupas otrās kārtas spēle starp Anglijas un Velsas komandām risināsies ceturtdien.

Vēl trešdien (plkst. 19.00) A apakšgrupas mačā Rumānijas futbolisti Parīzē spēkiem mērosies ar Šveici, bet vēlajā vakara spēlē (plkst. 22.00) turnīra mājiniece Francija Marseļā tiksies ar Albāniju.

Leonīda Slucka vadītā Krievijas izlase čempionātu sāka, cīnoties neizšķirti 1:1 ar Angliju, savukārt Slovākijas komanda 1:2 piekāpās Velsai.

Grupu turnīra noslēdzošo maču Krievija aizvadīs 20. jūnijā ar Velsu, bet Slovāki priekšsacīkšu pēdējo spēli aizvadīs tajā pašā laikā ar Angliju.

Izslēgšanas spēļu turnīrā jeb astotdaļfinālā automātiski iekļūs katras apakšgrupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās komandas, kas ieņems trešo pozīciju.