03.05.2013. 22:36

Ar uzvaru piektdien pasaules hokeja čempionātu sāka pērnā fināliste Slovākijas izlase, kas Helsinkos H grupas spēlē ar 6:2 uzveica Franciju. Šīs pašas grupas vakara mačā mājinieki somi tikai spēles papildlaikā salauza Vācijas pretestību - 4:3. Savukārt S grupas pirmajā mačā Čehija ar 2:0 pārspēja Baltkrieviju.

Francija - Slovākija 2:6 (0:1; 0:2; 2:3)

Pirmos vārtus 2013.gada čempionātā guva slovāku uzbrucējs Mihels Mikliks, spēles 9.minūtē pārspējot Francijas vārtsargu Kristobalu Uē. Pirmajā periodā Slovākijai bija pat divas iespējas vairākumā, kuras gan palika nerealizētas. Otrā perioda ievadā Peters Olveckis un Tomašs Zaborskis trīs minūšu laikā iemeta Francijas vārtos vēl divas ripas, uz tablo iededzot jau 3:0 slovāku labā. Otrajās 20 minūtēs divas reizes mazākumā nācās spēlēt Slovākijai, taču rezultātu francūži mainīt nespēja.

Trešā perioda sākumā Francijas uzbrucējs Braiens Hendersons izpelnījās 2+2 soda minūtes, ko slovāki precīzi 40 sekunžu laikā pārvērta divos gūtos vārtos vairākumā - izcēlās Branko Radivojevičs un veterāns Miroslavs Šatans. Francijai gan vienu ripu nekavējoties atguva Damjēns Ruo; uzreiz pēc tam Uē vietā Francijas vārtos stājās 40 gadus vecais Fabriss Lenrī. Spēles 52.minūtē noraidījās slovāki - to nekavējoties izmantoja Francija, Damjēnam Flerī vairākumā samazinot starpību līdz 2:5. Tikmēr aptuveni minūti pirms mača beigām Libors Hudačeks pielika mačam punktu - 6:2.

Vārti un rezultatīva piespēle uzvarētāju labā Tomašam Zaborskim un Liboram Hudačekam, bet Romans Kukumbergs atzīmējās ar divām piespēlēm. Slovāku vārtos Rastislavs Staņa tika galā ar 24 no 26 francūžu metieniem, tikmēr Slovākija abus pretinieku vārtsargus kopumā traucēja pat 37 reizes. Pērn šo abu komandu duelī arī pārāki bija slovāki - 5:4.

Čehija - Baltkrievija 2:0 (1:0; 0:0; 1:0)

Čehijas izlasei spēlē ar Baltkrieviju bija izteikts pārsvars, tomēr Vitālijs Beļinskis tika pārspēts tikai divreiz - abos vārtu guvumos vairākumā piedalījās vienīgi NHL spēlējošie čehi. Vispirms Čehija izmantoja divu vīru pārsvaru spēles 12.minūtē (Jakubs Vorāčeks), bet otrā ripa Baltkrievijas vārtos ielidoja 50.minūtē (Vadims Vrbata), spēlejot piecatā pret četriem. Baltkrievijai dārgi maksāja nopelnītās 14 soda minūtes, čehiem - sešas. Aleksandrs Salaks Čehijas vārtos tika galā ar 21 baltkrievu raidījumu, paliekot nepārspēts, bet čehi pa pretinieku vārtiem meta 36 reizes - Beļinskis atvairīja 34 ripas.

Uzvarētāju labā ar vārtiem un rezultatīvu piespēli atzīmējās Fīniksas Coyotes uzbrucējs Vadims Vrbata.

Somija - Vācija 4:3 (1:0; 1:1; 1:2; 1:0)

Lai gan somi bija šī mača favorīti, tomēr visus trīs punktus paņemt neizdevās. Pirmajā periodā pēc KHL Gagarina kausa finālistu Čeļabinskas Traktor uzbrucēja Petri Kontiolas precīza metiena vairākumā vadībā nokļuva Somija, bet mača vidū Vācijai neizšķirtu panāca Fēlikss Šucs. Turpinājumā Janne Pesonens otrās trešdaļas pēdējā minūtē atjaunoja vadību Somijai. Trešajā periodā Vācija ātri panāca 2:2 - pēc somu noraidījuma pagāja tikai divas sekundes, līdz ripu vārtos trieca Kristians Erhofs. Vēl vairāk - spēles 57.minūtē pēc tāla Torstena Ankerta metiena jau vadībā Vācija! Atlikušajā laikā somi savācās un Kontiola 59.minūtē ar skaistiem vārtiem nodrošināja papildlaiku. Tajā notikumus pilnībā kontrolēja somi, kuri 2.minūtē guva uzvaras vārtus, precīzi metot Veli Mati Savinainenam. Jāpiebilst, ka metienu attiecība šajā spēlē bija 38:18 Somijas labā.

Uzvarētājiem pa trim punktiem iekrāja Kontiola (2+1) un Pesonens (1+2), bet Vācijai trīs piespēles Marsela Goca rēķinā.