12.06.2015. 19:20
Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm Slovākijas izlase ar 85:79 pārspēja Lietuvu, sarūpējot tai otro zaudējumu divās spēlēs.

Vakar Slovākijas izlase grūtā cīņā ar 72:69 pārspēja Zviedriju, kamēr Lietuvas izlase cieta zaudējumu pret spēcīgo Spāniju. Šodien savstarpējā mačā lietuvietes nonāca grūtā situācijā, pirmo puslaiku zaudējot ar -10 un tuvojoties otrajam zaudējumam.

Lietuvas izlase atbildēja ar varenu trešo ceturtdaļu - ar "Istanbul" aizsardzas Kamiles Nacickaites palīdzību tika gūti 30 punkti, bet ielaisti tikai 17, kas ļāva pārņemt vadību. Pēdējās ceturtdaļas sākumā slovākietes gan ātri dzēsa deficītu un ar izrāvienu 8:0 izvirzījās vadībā. Saspringās pēdējās minūtēs Lietuva tomēr nespēja vēlreiz atspēlēties un cieta zaudējumu 79:85.

Ar 22 punktiem izcēlās Nacickaite, bet uzvarētāju sastāvā 23 punktus sameta un sešas rezultatīvās piespēles izdalīja Kristi Tolivera, kamēr vakardienas spēles varone Žirkova guva 17 punktus. Slovākijai šī ir otrā uzvara turnīra divās spēlēs. Šodienas mača pēdējā ceturtdaļā Slovākija lieliski uzbruka no tālās distances, realizējot četrus no pieciem tālmetieniem, bet visā mačā kopā 10/24.