10.12.2013. 20:52
Pasaules čempionātā florbolā, kurš norisinās Čehijā, izslēgšanas spēlē par vietu ceturtdaļfinālā uzvaru svinējusi Latvijas izlase, kura ar 4:3 pieveica Slovākijas florbolistes. Ceturtdaļfinālā Latviju sagaidīs pasaules čempione Zviedrija.

Latvijas izlase spēli pret Slovākiju uzsāka samērā uzmanīgi un lielāku uzmanību pievērsa aizsardzībai. Mača 14. minūtē mūsu florbolistēm gan bija laba iespēja atklāt rezultātu, taču vietā bija Slovākijas vārtsardze Radka Mladenkova. Neilgi pēc tam Elīzas Elizabetes Bērziņas noraidījuma dēļ Latvija bija spiesta aizstāvēties mazākumā, tiesa, uzreiz pēc tā izturēšanas atkal tika sodīta Latvijas izlases spēlētāja. Šoreiz divu minūšu sods Lindai Līcei, taču, lai arī latvietes vienubrīd pārāk aizrāvās ar uzbrukumu un teju iekrita aizsardzībā, periods tika noslēgts ar 0:0.

Otrās trešdaļas sākumā jau izteikts bija Latvijas pārsvars, taču sestajā minūtē ļoti labā metiena pozīcijā nokļuva slovākiete, taču, par laimi, garām. „Par laimi” latvietes varēja teikt arī septītajā minūtē, kad pēc Diānas Isjomiņas metiena bumbiņa veiksmīgi atsitās pret apmali un atleca tukšu vārtu priekšā, kur ļoti ātri noorientējās Santa Torstere, atklājot rezultātu (1:0).

Pēc vārtu guvuma latvietes nedaudz iesēdās aizsardzībā, taču arī Slovākija centās spēlē piesardzīgi. 35. minūtē tomēr juceklis Laumas Višņevskas vārtu priekšā noslēdzās ar Milotas Hutirovas no prieka gaisā paceltajām rokām – 1:1. Vēl dziļākās nepatikšanās Latvija nokļuva trešās trešdaļas sākumā, kad Aleksandra Ferencova ieguva tiesības izpildīt bullīti - slovākiete pacietīgi pietuvojās Višņevskas vārtiem un ar negaidītu metienu pēc māņkustības panāca 2:1.

Ilgi gan slovākiešu pārsvars neizturēja, jo ar presinga palīdzību Edīte Bankava piespieda pretinieces kļūdīties un vārtu priekšā atrada Luīzi Bilinski, kura panāca neizšķirtu. 50. minūtē pēc Bilinskas reida pāri visam laukumam Latvija nebija tālu no trešo vārtu guvuma, taču metiens neizdevās gluži kā gribēts. Par šādu iznākumu sarūgtināta, Bilinska pēc minūtes vēlreiz nodemonstrēja lielisku individuālo sniegumu, apspēlēja divas aizsardzes un otro reizi mačā izvirzīja Latviju vadībā.

Uz pāris minūtēm pēc Diānas Isjominas vārtu guvuma Latvija varēja uzelpot nedaudz brīvāk (4:2), taču slovākietes pārsvaru atkal samazināja, un pēdējās minūtēs bija vērojama intrigas pilna cīņa, taču ar pašaizliedzīgu spēli izdevās noturēt uzvaru ar 4:3 un garantēt vietu ceturtdaļfinālā. Labākās spēlētājas balvu saņēma Diāna Isjomina.

Latvija-Slovākija 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)Vārti:26:43 Torstere (Isjomina) 1:0 34:47 Hutirova (Kosturjakova) 1:1 42:27 Ferencova (s.m.) 1:2 47:02 Bilinska (Bankava) 2:2 49:53 Bilinska 3:2 54:53 Isjomina (Kuncīte) 4:2 57:26 Spoņarova (Klapitova) 4:3Soda minūtes: 4:0Vārtsardzes: Višņevska – Mladenkova

Laiks Izlases
11.12 18:00 Somija-Norvēģija
11.12 21:00 Zviedrija-Latvija
12.12 18:00 Čehija-Polija
12.12 21:00 Šveice-Vācija
Nr.p.k. Vārds un Uzvārds P. Klubs
1. Elīza Elizabete Bērziņa U FK Ķekava
2. Gundega Vancāne U FK Ķekava
3. Inga Ametere U Ķekavas Bulldogs
4. Monta Čēma V RSU
5. Aija Kuncīte U RSU
6. Santa Torstere U RSU
7. Paula Egle U Rubene
8. Linda Līce A Rubene
9. Edīte Bankava U Rubene
10. Evita Rudzīte U Rubene
11. Madara Rudzīte U Rubene
12. Madara Adamane U Rubene
13. Baiba Juruša A Rubene
14. Ilga Jēkabsone V Rubene
15. Lauma Višņevska V Sala Silverstaden
16. Līga Garklāva U Sveiva IBK
17. Gunita Kārkliņa A Sveiva IBK
18. Diāna Isjomina U FB Riders DBR
19. Evelīna Garbare A UHC Dietlikon
20. Luīze Biļinska U UHC Dietlikon

Galvenais treneris: Jānis FreivaldsTreneris: Jānis DainisFiziskās sagatavotības trenere: Inga DzeneĀrste: Lilita LazdiņaFizioterapeite: Baiba RajeckaEkipējuma menedžeris: Oļegs GroševsIzlases menedžere: Maija ZēmeleIeviņas, viesu nams, peintbola un mini golfa parks Ieviņas, viesu nams, peintbola un mini golfa parks Murjāņi, "Ieviņas", Sējas n., LV-2142
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties