22.06.2015. 19:36
Ar pārliecinošu uzvaru Eiropas čempionāta otro posmu pirmdien noslēdza Slovākijas basketbolistes, kuras ar 84:62 (26:16, 21:9, 18:24, 19:13) pārspēja Horvātiju, tādejādi saglabājot cerības sasniegt ceturtdaļfinālu.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Slovākietes jau pirmajās četrās minūtēs guva desmit bezatbildes punktus, tādu pašu pārsvaru saglabājot līdz pirmā ceturkšņa beigām (26:16). Savukārt otrais ceturksnis iesākās ar abu komandu neveiksmēm, pirmās četras minūtes izlasēm punktus negūstot. Otrās ceturtdaļas turpinājumā slovākietes guva 21 punktu, pirmo puslaiku noslēdzot ar 22 punktu pārsvaru (47:25).

Trešajā spēles desmitminūtē nedaudz aktivizējās horvātietes, kuras pārsvaru sadeldēja līdz 16 punktiem (49:65). Tomēr pēdējā ceturtdaļā viņas nespēja lauzt cīņas gaitu un uzvaru ar 84:62 izcīnīja Slovākija.

Rezultatīvākā spēlētāja uzvarētājām bija Barbora Bālintova, kurai 29 punkti, bet Horvātijas izlasē izcēlās Iva Sliskoviča, gūstot 16 punktus.

F apakšgrupā līdere ir Spānija, kura uzvarējusi visās četrās spēlēs, bet ar trim uzvarām seko Krievija. Divas uzvaras ir Serbijai un Lietuvai, kurām spēle rezervē, bet tikpat panākumi piecos mačos ir Slovākijai, kamēr Horvātija otrajā posmā piedzīvoja vien zaudējumus.

Vietas pirmajā astotniekā garantējušas Krievija, Spānija un Serbija, bet Lietuvai, lai sasniegtu ceturtdaļfinālu, noslēdzošajā mačā jāuzvar Serbija.

Tikmēr pirmo vietu E grupā ar četriem panākumiem piecās spēlēs izcīnīja Turcija, bet otro vietu ar tikpat uzvarām ieņēma Francija. Pa diviem panākumiem bija Baltkrievijai, Melnkalnei un Grieķijai, kurai ceļazīme uz ceturtdaļfinālu nav izcīnīta dēļ sliktākiem rezultātiem savstarpējās spēlēs. Savukārt Čehija otro posmu noslēdza ar vienu uzvarētu spēli.

Izslēgšanas spēlēm kvalificēsies abu otrā posma apakšgrupu četras labākās komandas.

Čempionāta uzvarētāja nodrošinās sev automātisku dalību nākamā gada Riodežaneiro vasaras olimpiskajās spēlēs, bet nākamo četru vietu ieguvējām būs iespēja sacensties Olimpiādes kvalifikācijas turnīrā.

Eiropas čempionāts norisināsies līdz 28.jūnijam. Apakšgrupu turnīrā komandas sacentās Sombathejā un Šopronā (abas - Ungārijā), Timišoarā un Oradjā (abas - Rumānijā), bet izšķirošie mači notiks tikai Ungārijā. Otrajā posmā komandas tiekas Debrecenā un Ģērā, bet cīņas par medaļām tiks aizvadītas Budapeštā.

Eiropas spēcīgākās sieviešu basketbola komandas iepriekš Ungārijā tikušās 1950., 1964., 1983. un 1997.gadā, bet Rumānijā - 1966.gadā.

2013.gada Eiropas čempionātā par labāko komandu kļuva Spānija, kas finālmačā ar 70:69 pārspēja par galveno favorīti uzskatīto Franciju.Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties