31.12.2017. 01:30

Apakšgrupas ievadmačā somi milžu cīņā piekāpās kanādiešiem. bet otrajā spēlē apspēlēja Dāniju, ļaujot tiem veikt septiņus metienus pa vārtiem. Savukārt slovāki pēc neveiksmes pirmajā spēlē pret Kanādu pārsteidza hokeja cienītājus, apspēlējot esošos čempionus ASV.

Tikai likumsakarīgi, ka pie turnīra formāta ar 10 komandām Somijas un Slovākijas junioru ceļi krustojušies regulāri. Var atzīmēt, ka pēdējos gados ziemeļniekiem sanāca izcīnīt dažas iespaidīgas uzvaras - 8:3 Helsinkos, 11:4 Ufā un 6:0 Bufalo.

Somiem trešo spēli pēc kārtas sāka Uko-Peka Lukonens, kamēr slovākiem otro spēli aizvadīja Romans Durnijs [pret Kanādu vārtos bija Davids Hrenaks]. Mača ievadā Slovākijai izdevās tikt pie vairākuma, kura laikā Marians Studeničs pārbaudīja vārtu konstrukciju. Pirmajā periodā neliels pārsvars piederēja somiem, taču līdz nopietniem draudiem Durnija sargātajiem vārtiem netika. Tikmēr slovāki vēlreiz ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā - karsti pie somu vārtiem kļuva pēc iepriekšējās spēles varoņa Samuela Bučeka metiena, tomēr Lukonens kopā ar aizsargu spēja novērst briesmas. Perioda izskaņā somi trāpīja pa vārtu stabu, rezultātam paliekot 0:0.

Pēc pārtraukuma laukumā turpinājās divu līdzvērtīgu pretinieku spēkošanās. Septiņu minūšu laikā slovāki ne reizi netrāpīja vārtu četrstūrī, kamēr somu kontā bija divi metieni pa vārtiem. Trešais metiens periodā Somijai izrādījās rezultatīvs. Jona Koponens no vārtu priekšas netraucēti meta ripu Durnija sargātajā cietoksnī - 1:0. Pēc vārtu guvuma somiem bija virkne labu iespēju attīstīt savu pārsvaru - vairākumā bīstami meta Ēli Tolvanens, bet vienādos sastāvos varēja izcelties Henrī Jokihārju. Slovākija uzbruka reti, bet efektīvi. Sešas minūtes līdz perioda beigām ātrajā uzbrukumā labā metiena pozīcijā izdevās izvirzīt Martinu Bodaku, kurš savu iespēju pārvērta vārtu guvumā - 1:1. Nedaudz vēlāk muļķīgu noraidījumu [ripas izmešana ārā no zonas] nopelnīja Tomašs Hedera, par ko Somijas jaunie hokejisti sodīja sāncenšus. Oli Juolevi metienu vārtu priekšā pielaboja Apelī Rasanens - 2:1 perioda noslēgumā.

Noslēdzošās trešdaļas sākumā somi centās palielināt pārsvaru. Somijas izlasei ceturto reizi pēc kārtas spēlējot vairākumā, divās epizodēs fantastiski vārtos nospēlēja Durnijs. Panākt savu ziemeļniekiem izdevās perioda septītajā minūtē - ātro uzbrukumu rezultatīvi noslēdza Aleksī Heponiemī. Slovāki gan netaisījās padoties un ātri vienus vārtus atguva. Vārtu priekšā Bučeks ar korpusu atbrīvojās no Jane Kuokanena un meta ripu precīzi - 3:2. Slovākija uzreiz tika pie skaitliskā vairākumā, taču panākt izlīdzinājumu neizdevās. Trešo reizi slovāki ripu gan iemeta, bet tikai savos vārtos... Ādams Ružička no iemetienu punkta raidīja ripu savu vārtu virzienā, kam vārtsargs nebija gatavs [video no 04:33]. Pie piektā gola somi tika pēc vēl vienas slovāku kļūdas. Nurmi saņēma dāvanu aiz vārtiem un bez pretestības izrēķinājās ar vārtsargu - 5:2. Atlikušajā laikā somi noveda spēli līdz likumsakarīgai uzvarai.

Līdz ar šo uzvaru Somija garantēja sev tikšanu play-off kārtā, kamēr slovākiem vēl pastāv iespēja palikt 5. vietā grupā. Noslēdzošajā grupu turnīra dienā somi mēģinās nodrošināt sev 2. vietu grupā, bet Slovākija centīsies savākt vismaz punktu no Dānijas, kas garantētu tiem vietu izslēgšanas spēlēs.

Vārti: 27:02 Koponens (Nurmi, Jāska) 1:0, 34:14 Bodaks (Tamaši, Ivans) 1:1, 39:02 Rasanens (Juolevi, Tolvanens) (vair.) 2:1, 46:23 Heponiemī (Kuokanens) 3:1, 49:03 Bučeks (Krivošiks, Ružička) 3:2, 52:36 Ikonens 4:2, 54:01 Nurmi 5:2,Metieni: 39:26Soda minūtes: 6:8

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048