17.12.2014. 16:30
Pasaules U20 čempionāta 1. divīzijas turnīra A apakšgrupas spēlē šodien Itālijas pilsētā Asjadžo Latvijas jaunie hokejisti ar 1:2 piekāpās Baltkrievijas vienaudžus, samazinot izredzes iekļūt augstākajā divīzijā.

Latvijas komandai spēle iesākās neveiksmīgi, jo jau 74. minūtē skaitliskā sastāva pārkāpuma dēļ bija jāpaliek mazākumā, turklāt pēc 32 sekundēm uz noraidīto soliņa devās arī Rodrigo Ābols. Baltkrievi šādu dāvanu prata izmantot un spēles 3. minūtē Aleksejs Šantika atklāja mača rezultātu – 0:1. Pirmās trešdaļas turpinājumā Latvijas hokejisti divreiz spēlēja vairākumā, tomēr realizēt skaitlisko pārsvaru nespēja.

Otrās trešdaļas vidū pēc Jāņa Jaka pārkāpuma Latvijas komanda palika četratā, tomēr šoreiz mazākumu izturēja, bet perioda beigās savu iespēju vairākumā neizmantoja paši latvieši. Pēdējās trešdaļas sākumā Latvijas U20 izlase ieguva vēl vienu skaitlisko pārsvaru, kas arī šoreiz palika nerealizēts. Tomēr perioda 7. Minūtē vienādos sastāvos Rūdolfs Maslovskis panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Trešdaļas vidū Latvijas komanda vēlreiz ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču izvirzīties vadībā nespēja. Nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Ģirts Ankipāns pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, bet 57. minūtē Haralds Egle atstāja Latvijas komandu mazākumā un baltkrievi otro reizi mačā par to sodīja - uzvaras vārtus divarpus minūtes līdz spēles beigām guva Baltkrievijas U20 izlases rezultatīvākais hokejists Dmitrijs Ambrožeičkis (1:2).

Turnīra nākamajā spēlē Latvijas jaunie hokejisti ceturtdien, plkst. 21.30 spēkosies ar mājiniekiem itāliešiem, bet sestdien, plkst. 14.30 pēdējā mačā pretī stāsies Norvēģijas U20 izlase.

Latvija - Baltkrievija 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)Vārti: 2:49 Šantika (Varivončiks, vair.) 0:1, 46:52 Maslovskis (Egle) 1:1, 57:28 Ambrožeičiks (Buinickis) 1:2Vārtsargi: Kivlenieks – KozlovskisMetieni: 19 – 30Soda minūtes: 8 – 10