21.08.2015. 22:22
Piektdien Sinsinati WTA "Premier 5" turnīra ceturtdaļfinālā bija pagājušā gada fināla atkārtojums. Serēna Viljamsa pērn turnīrā pēdējā spēlē Anu Ivanoviču apspēlēja divos setos ar rezultātu 6:4, 6:1, bet šoreiz uzvarēja daudz grūtākā cīņā trīs setos – 3:6, 6:4, 6:2. Ivanovičai gan otrajā, gan trešajā setā bija breika pārsvars.

Serēna Viljamsa 1. setu zaudēja ļoti sliktas servēšanas dēļ. Ranga līderei pirmās serves procents bija ļoti zems – tikai 31%, bet ar otro servi viņai neko daudz paveikt nespēja (6/20). Un sets tika zaudēts, neskatoties uz jau pirmajā geimā iegūtu agru breiku.

Izmantojot pretinieces kļūdas un lieliski uzbrūkot ar "forehand" sitienu, Ana Ivanoviča uzvarēja četros geimos pēc kārtas. Viljamsa uz brīdi saņēmās, no 1:4 pievilka līdz 3:4, taču tad vēlreiz tika nobreikota. Serēna astoto geimu pabeidza ar dubultkļūdu, pirms tam vēl divus punktus zaudējot ar otro servi, kad Ivanoviča tai teicami uzbruka.

1. seta galotni nospēlējusi pārliecinoši (Ana setu izservēja "uz nulles"), 2. seta sākumu Serbijas pirmā rakete izgāza. Viņai otrajā geimā divas dubultkļūdas, kam sekoja "forehand" auts, Viljamsai arī šajā setā ļaujot tikt pie agra breika. Čempione to šoreiz nostiprināja, iegūstot 3:0 pārsvaru.

Atkal slikti servējot un pieļaujot pārāk daudz kļūdu, Viljamsa zaudēja četrus geimus pēc kārtas! Nokļuvusi vadībā ar setu un breiku, Ivanoviča nespēja pielikt punktu. Ana otro reizi šajā setā zaudēja trīs geimus pēc kārtas. Šajā mačā abas tenisistes arvien biežāk geimos uzvarēja pretinieču kļūdu, nevis savas spēles dēļ.

Pēdējā setā situācija mainījās. Viljamsa pirmajā geimā ar eisu atspēlēja pirmo breikbumbu, bet otrās breikbumbas izspēlē iesita tīklā ar "forehand". Viljamsa drīz bija iedzinējos ar 0:2 un tad beidzot sāka spēlēt patiešām labi. Ivanoviča atbildēt nespēja, zaudējot sešus geimus pēc kārtas! Kļūdām bagātais mačs beidzās ar Ivanovičas dubultkļūdu...

Šis tas no mača statistikas. Viljamsai 13 eisi un 9 dubultkļūdas, pirmā serve tikai 47%, ar otro servi uzvarot tikai 37% punktu (17/46). Ivanovičai 2 eisi, 11 dubultkļūdas, pirmā serve 58% un ar otro servi uzvarētas 12 no 36 izspēlēm.

Viljamsa Ivanoviču pieveica devīto reizi desmit mačos. Anai vienīgā uzvara bija pagājušajā gadā "Australian Open" 4. kārtā. Viljamsa šogad 11. reizi uzvarēja pēc zaudēta 1. seta. Amerikānietei 2015. gada sezonā ir iespaidīga 16-1 bilance trīs setu mačos, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pagājušajā nedēļā Toronto pret Belindu Benčiču.