08.01.2015. 15:15
Igaunijas labākajai tenisistei Kajai Kanepi ceturtdien Brisbenā sliktas servēšanas dēļ pēc cerīga sākuma WTA "Premier" turnīra ceturtdaļfinālā neizdevās uzveikt Anu Ivanoviču – 6:4, 4:6, 3:6.

Kanepi līdz šim pārsteidzoši ar Ivanoviču nebija tikusies, bet pirmo spēli pret Serbijas labāko tenisisti sāka ļoti labi, izvirzoties vadībā ar 5:0. Tad sākās problēmas, kas radās neapmierinošās servēšanas dēļ. Kanepi ar milzu pūlēm uzvarēja 1. setā, bet nākamajos divos nācās atzīt pretinieces pārākumu.

Kanepi no 5:0 starta pārsvara zaudēja četrus geimus pēc kārtas, turklāt daudz netrūka, lai Ivanoviča likvidētu visu deficītu. Ana pie 4:5 nespēja izmantot breikbumbu. Savukārt Kanepi punktu setam pielika ar piekto setbumbu. Trīs izniekotas ar dubultkļūdām, bet vēl vienu Ivanoviča atspēlēja, izmantojot pretinieces otro servi.

Ivanoviča piektās setbumbas izspēlē apstājās un pieprasīja video atkārtojumu Kanepi sitienam, pēc kura bumbiņa skāra sānu līniju. Taisnības labad jāsaka, ka pagājušās sezonas uzvaru līdere, visticamāk, izspēli tāpat būtu zaudējusi, jo Kanepi kontrolēja situāciju, iegūstot iespēju sist korta tukšajā pusē.

Kaja 2. setā trīs reizes atspēlēja breiku, bet pie rezultāta 4:5 ceturto reizi setā tika nobreikota, setu pabeidzot ar dubultkļūdu. Kanepi 2. setā Ivanovičai trīs no četriem breikiem uzdāvināja ar dubultkļūdām. Pēdējā setā Ivanoviča iedarbināja savu iespaidīgo "forehand" sitienu, nedodot igaunietei cerības uz pozitīvu iznākumu. Kanepi trīs setos sakrāja 10 dubultkļūdas un uzvarēja tikai 28% punktu ar otro servi. Kanepi 2012. gadā uzvarēja Brisbenas turnīrā, toreiz finālā ar 6:2, 6:1 sagraujot Danielu Hantuhovu.