05.01.2016. 11:11
Aļona Ostapenko Oklendas turnīra 2. kārtā trešdien sacentīsies nevis ar 2014. gada čempioni Anu Ivanoviču, bet gan britu tenisisti Naomi Broudiju, kura bijušo pasaules pirmo raketi šodien Jaunzēlandē sakāva divos setos ar rezultātu 7:5, 6:4.

Anu Ivanoviču kārtējo reizi iegāza slikta servēšana. Serbijas tenisiste 1. setā bija vadībā ar 5:4, taču desmitajā geimā nespēja izservēt setu, turklāt divus geimus vēlāk netika līdz taibreikam, seta finišā pieļaujot divas dubultkļūdas pēc kārtas. Ivanoviča 1. setā visus trīs breikus pretiniecei palīdzēja iegūt ar dubultkļūdām.

2. setā vienīgais breiks notika mača pēdējā geimā, kurā Ivanoviča pie rezultāta 4:5 nenosargāja servi. Atspēlējusi divas mačbumbas, viņa nespēja novērst trešo, lai gan tas bija jāizdara. Ana vienkāršā situācijā rupji kļūdījās spēlē pie tīkla, bumbiņu ar "forehand" sitienu raidot autā. Ivanoviča finišēja ar sešiem eisiem un astoņām dubultkļūdām, bet Broudijai, kuras lielākais trumpis ir serve, 14 eisi. Britu tenisistei karjeras lielākā uzvara, pirmo reizi pieveicot Top 20 tenisisti.

Aļona Ostapenko tādējādi tikusi pie nosacīti vieglākas pretinieces 2. kārtā, turklāt jāatzīmē, ka Broudijai būs mazāk laika sagatavoties šai spēlei. Viņa šodienas cīņu pabeidza plkst. 22:00, bet rīt kortā jābūt ap plkst. 14:00 jeb 3:00 naktī pēc mūsu laika. Tas būs otrais mačs galvenajā kortā, kur vispirms plkst. 01:15 jāspēlē Svetlanai Kuzņecovai un Tamirai Pašekai. Ostapenko šodien bija brīvdiena. Aļona ranga 122. vietā esošo Broudiju uzveica vienīgajā iepriekšējā spēlē, to izdarot septembrī Kvebekā – 6:4, 6:2.

Oklendas turnīrs jau 1. kārtā zaudēja abas ar pirmajiem diviem numuriem izliktās tenisistes, jo izstājās ne vien otrā rakete Ivanoviča, bet arī ar pirmo numuru izliktā Venusa Viljamsa, kura šeit par čempioni kļuva pirms gada. ASV veterāne kļūdām bagātā mačā ar 7:6(4), 3:6, 3:6 zaudējot Krievijas tīnei Darjai Kasatkinai.

Viljamsa pēdējā setā bija vadībā ar 3:1, turpinājumā vairs nespējot uzvarēt nevienā geimā. Kasatkina uzvaru nopelnīja ar labas aizsardzības un Viljamsas pavirša tenisa kombināciju. Neoficiāla statistika liecina, ka Venusai bija 71 nepiespiestā kļūda. Kasatkina šodien uzvarēja 107 izspēlēs... Uzvara pār 7. vietā esošo Viljamsu Kasatkinai ir karjeras lielākā uzvara. Daša iepriekš ne reizi nebija sacentusies ar Top 10 spēlētāju, bet līdz šim labākais panākums gūts oktobrī Kremļa kausā pret 14. raketi Karlu Svaresu Navarro (6:1, 6:2).