27.09.2015. 16:21
Latvijas ātrākais autošosejas braucējs Haralds Šlēgelmilhs svētdien kā atpalicējs finišēja F-3 Eiropas čempionāta trešajā braucienā slavenajā Vācijas trasē Nirburgringā.

Šlēgelmilhs šajā nedēļā pārstāv Artline komandu un visos trijos kvalifikācijas braucienos palika pēdējā, 33.vietā. Tomēr, ja pirmajā kvalifikācijā viņš no uzvarētāja atpalika 4,7 sekundes, trešajā sesijā deficīts jau bija mazāks par trim sekundēm aplī.

Pirmajā sacensību braucienā sestdien uzvarēja zviedrs Fēlikss Rusenkvists (Prema), bet Šlēgelmilhs 25 apļus garās distances noslēgumā bija vienīgais, kurš atpalika par vairāk nekā apli, ieņemot 32.vietu.

Pāris stundas vēlāk notikušajā otrajā braucienā labākais vēlreiz bija Rusenkvists, bet Šlēgelmilhs atkal distanci noslēdza kā pēdējais no finišējušajiem sportistiem - 27.vietā. Tāpat viņš kā vienīgais uzvarētājam zaudēja vairāk nekā apli.

Tāpat arī trešajā braucienā svētdien ātrākais bija Rusenkvists, bet Šlēgelmilhs atkal ierindojās pēdējā pozīcijā no finišējušajiem braucējiem, ieņemot 23.vietu.

"Tā ir liela atbildība un izaicinājums atgriezties pie formulas stūres ar pilnīgi jaunu F-3 modeli Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) čempionātā, kurā pulcējas labākie šī seriāla piloti. Nirburgringas trasē ar formulu pēdējo reizi braucu 2007.gadā, kad izcīnīju pirmo vietu, tāpēc atgriešanās un starts šajā trasē būs īpašs. Trase nav viegla, taču tajā ir gūta pozitīva braukšanas pieredze gan formulas, gan Porsche sacensību laikos," šonedēļ pirms sacensībām pauda Šlēgelmilhs, kurš startē ar jaunizstrādātu ArtTech P315 formulu.

Artline ir īstenojusi komandas ilggadējo ambīciju - uzbūvējusi jaunu F-3 modeli, radot alternatīvu ierastajam tirgus līderim Dallara.

Nirburgringā norisinājās sezonas desmitais F-3 čempionāta etaps, kas ir priekšpēdējais posms.

Kā zināms, pagājušajā nedēļas nogalē turpat Nirburgringā Šlēgelmilhs piedalījās Lamborghini Blancpain Super Trofeo seriāla posmā standartautomašīnām.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439