13.08.2013. 18:25
Šodien norisinājusies LFF Disciplinārlietu komisijas sēde, kurā pieņemti vairāki nozīmīgi lēmumi, īpaši pieskaroties SMScredit.lv Virslīgas spēlei starp „Liepājas metalurgu” un Rīgas „Skonto”.

Ingus Šlampe, kurš spēlē pret „Skonto” nopelnīja sarkano kartīti, ir diskvalificēts uz divām spēlēm (tāpat piešķirts 100 latu sods) un, kas interesanti, viena no izlaižamajām spēlēm ir atkārtots duelis tieši pret „Skonto” 21. augustā – tā būs 1. apļa pārceltā spēle.

Jāsaka gan, ka Šlampes diskvalifikācija teorētiski varēja būt daudz lielāka – LFF DK atsaucas uz Disciplinārā reglamenta pielikuma punktu 19.5 (viens no šādiem pārkāpumiem: „par agresīvu izturēšanos pret spēlētājiem, tiesnešiem, oficiālām personām, skatītājiem; par kautiņa izraisīšanu vai iesaistīšanos tajā; par izteiktiem draudiem tiesnešiem; par spļaušanu pretiniekam, oficiālām personām, skatītājiem”), kurš nosaka, ka var tikt piešķirta diskvalifikācija no viena līdz pat trim mēnešiem vai līdz noteiktam laika periodam atkarībā no pārkāpuma smaguma, kā arī naudas sods no 200 līdz 500 latiem.

LFF DK izskatīja arī „Skonto” iesniegumu par Artūra Karašauska nopelnīto dzelteno kartīti un, iepazīstoties ar iesnieguma saturu, saņemot minētās epizodes vērtējumu no LFF Tiesnešu komitejas un noskatoties spēles 62. minūtes videoierakstu, konstatēja, ka nav pamata uzskatīt Karašauska rīcību par simulāciju. Tādējādi dzeltenā kartīte ir anulēta.

Par pārējiem Virslīgas sodiem. Jurijs Sokolovs („Daugava” D) un Jevgeņijs Kazačoks („Spartaks”) iepriekšējā kārtā nopelnīja ceturto dzelteno kartīti sezonā, tāpēc būs spiesti izlaist pa vienai spēlei. Sokolovs nevarēs spēlēt derbijā pret „Ilūksti”, savukārt Kazačoks izlaidīs 18. augusta maču pret „Skonto”.

No 1. līgas sodiem izcelsim 100 latu naudas sodu „Rēzeknes” trenerim Žanim Ārmanim, kurš esot neētiski uzvedies pret tiesnešu brigādi 0:1 zaudētajā spēlē ar „Skonto-2”. Visi sodi un to skaidrojumi atrodami šeit.

Izmantotie resursi:LFF: JAUNUMI | LATVIJAS FUTBOLA FEDERĀCIJA